Աշխատանքի հրավեր Պարեկային ծառայությունում`  Արարատի, Արմավիրի, Վայոց ձորի, Սյունիքի մարզերի համար.  հայտերն ընդունվում են դեկտեմբերի 12-ից
07/12/2022
Ոստիկանության բարեփոխումների շրջանակներում հայտարարվում է Արարատի, Արմավիրի, Վայոց ձորի, Սյունիքի մարզերի Պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակվելու նպատակով Ոստիկանության կրթահամալիրում ուսուցման համար ընդունելություն-մրցույթ։
Ընդունելության համար կարող են դիմել առնվազն միջնակարգ ընդհանուր կրթություն ունեցող, Հայաստանի Հանրապետության 18-ից մինչև 35 տարեկան և 160 սմ-ից ոչ պակաս հասակ ունեցող այն քաղաքացիները, որոնք իրենց անձնական հատկանիշներով, առողջական վիճակով և ֆիզիկական պատրաuտականությամբ ունակ են կատարելու ոuտիկանության ծառայողի պարտականությունները:
Դիմորդների փաստաթղթերն ընդունվում են ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում (ք. Երևան, Ծովակալ Իսակովի պողոտա 29), 2022 թվականի դեկտեմբերի 12-ից մինչև 2023 թվականի հունվարի 27-ը ներառյալ, բացի շաբաթ և կիրակի օրերից, ժամը 09.00-ից 13.00-ն և 14.00-ից 16.00-ն:
Ոստիկանության ծառայողները մրցույթին մասնակցելու համար զեկուցագրերը պետք է ներկայացնեն 2022 թվականի դեկտեմբերի 12-ից մինչև 2023 թվականի հունվարի 27-ը ներառյալ:
Ընդունելություն-մրցույթի ստուգումները և հարցազրույցները կանցկացվեն 2023 թվականի փետրվարի 27-ից մինչև ապրիլի 7-ը ներառյալ:

Job invitation from Patrol Service for Ararat, Armavir, Vayots Dzor and Syunik Marzes; applications to be accepted starting from 12 December
07/12/2022
Within the scope of police reforms, an admission-competition for study at the Educational Complex of the Police to be appointed to a position in the Patrol Service in the Ararat, Armavir, Vayots Dzor and Syunik Marzes is announced.
Admission is open for citizens of the Republic of Armenia who have at least secondary general education, are between the ages of 18 and 35 and have a height that is not less than 160 cm, are capable of performing the duties of a police officer, taking into consideration the personal features, health condition and physical fitness.
The documents of the applicant shall be accepted at the Educational Complex of the Police of the Republic of Armenia (29 Tsovakal Isakov Avenue, city of Yerevan), from 12 December 2022 until 27 January inclusive, at 09.00-13.00 and 14.00-16.00, except for Saturdays and Sundays.
To participate in the competition, police officers shall submit reporting notices in the period between 12 December 2022 and 27 January 2023 inclusive.
The tests and interview for admission-competition will be held in the period between 27 February and 7 April 2023 inclusive.