Գրիգոր Մինասյանն ընդունել է ՏՏ ոլորտի 20-ից ավելի առաջատար ընկերությունների ներկայացուցիչներին. քննարկվել են թվայնացման ոլորտի բարեփոխումները
04/01/2023
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը հանդիպել է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի առաջատար 20-ից ավելի ընկերությունների հետ:
Օրակարգում են եղել Արդարադատության նախարարության կողմից 2023 թվականի թվայնացման ուղղությամբ անցկացվելիք մրցույթներին և դրանց առանձնահատկություններին վերաբերող հարցերը: Նախարարի կողմից ընդգծվել է մասնավոր ոլորտի ակտիվ ներգրավվածության կարևորությունը՝ ռազմավարական նպատակների իրականացման հարցում:
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև դատարանների թվայնացման արդյունքում ստեղծվող ծրագրերի ընդունման գործընթացում մասնագիտացված կառույցի ներգրավման անհրաժեշտությունը և ոլորտային պետական գնումների գործընթացին առնչվող մի շարք հարցեր:
Արդյունքում ընկերությունների կողմից հնչեցվել են մի շարք մտահոգություններ և առաջարկներ, կայացվել են որոշումներ ուղղված ինչպես խնդիրների կարճաժամկետ, այնպես էլ վերջնական լուծմանը:

Grigor Minasyan receives representatives of more than 20 leading IT companies, reforms in digitisation industry discussed
04/01/2023
Minister of Justice Grigor Minasyan had a meeting with more than 20 leading information technology companies.
The tenders for digitisation to be carried out by the Ministry of Justice in 2023 and issues related to the peculiarities of those tenders were on the agenda. The Minister underscored the importance of active involvement of the private sector with respect to implementation of the strategic goals.
The need for engagement of a specialised structure in the process of accepting the programmes to be created as a result of digitisation of courts and a number of issues related to the process of sector-specific public procurement were also discussed during the meeting.
After the discussion, the companies expressed a number of concerns and made a number of proposals, decisions were made for both short-term and final solutions to problems.