Արդարադատության նախարարի տեղակալ Լևոն Բալյանը Գլխավոր հարկադիր կատարողին և ՀԿԱԾ ղեկավար կազմին է ներկայացրել Գլխավոր հարկադիր կատարողի նորանշանակ տեղակալ Գագիկ Հարությունյանին։
Նախարարի տեղակալը շնորհավորել է նորանշանակ տեղակալին՝ պաշտոնի ստանձման կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ Ծառայությունում ունեցած աշխատանքային փորձը Գագիկ Հարությունյանը կներդնի՝ ի նպաստ հարկադիր կատարման ոլորտի թվայնացման գործընթացի, էլեկտրոնային կատարողական վարույթների գործիքակազմերի կատարելագործման և արդյունավետության ապահովմանը։
Գլխավոր հարկադիր կատարող Արսեն Մնացականյանը ևս շնորհավորել է նորանշանակ տեղակալին, խոսել սպասելիքներից, հատկապես՝ կատարողական վարույթների թվայնացման գործընթացի կատարելագործմամբ հարկադիր կատարողի բեռի թեթևացման առումով։
Գագիկ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել վստահության համար և նշել, որ թիմային համակարգված աշխատանքի արդյունքում լավագույնս կկարողանա իրականացնել իրեն վերապահված լիազորությունները։

Deputy Minister of Justice introduces the newly appointed Deputy Chief Compulsory Enforcement Officer to the staff of the Compulsory Enforcement Service
15/02/2023
Deputy Minister of Justice Levon Balyan introduced newly appointed Deputy Chief Compulsory Enforcement Officer Gagik Harutyunyan to the Chief Compulsory Enforcement Officer and the senior staff of the Compulsory Enforcement Service.
The Deputy Minister congratulated the newly appointed Deputy on the occasion of assuming the position and expressed hope that Gagik Harutyunyan would invest the employment experience gained within the Service for the benefit of improving the digitalisation process of the compulsory enforcement sector and the toolkit for electronic enforcement proceedings, and for the benefit of ensuring of efficiency.
Chief Compulsory Enforcement Officer Arsen Mnatsakanyan also congratulated the newly appointed Deputy, talked about expectations, especially in terms of mitigating the workload of compulsory enforcement officers by improving the digitalisation process of enforcement proceedings.
Gagik Harutyunyan thanked for the trust and stated that as a result of coordinated team work he would manage to exercise the powers reserved to him in the best way possible.