Արմենուհի Հարությունյանը ելույթ է ունեցել «Հայաստանում կոռուպցիայի դեմ պայքարի և կանխարգելման ինստիտուցիոնալ կարողությունների հզորացում» աշխատաժողովին
22/02/2023
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Արմենուհի Հարությունյանը ելույթով է հանդես եկել ԵՄ/ԵԽ գործընկերություն հանուն լավ կառավարման «Հայաստանում կոռուպցիայի դեմ պայքարի և կանխարգելման ինստիտուցիոնալ կարողությունների հզորացում» ծրագրի աշխատաժողովում:
Նախարարի տեղակալը շնորհակալություն է հայտնել Եվրոպայի միությանը և Եվրոպայի Խորհրդին՝ արդյունավետ համագործակցության, «Գործընկերություն հանուն լավ կառավարման» ծրագրի շրջանակներում ՀՀ արդարադատության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին աջակցելու, այդ թվում՝ հակակոռուպցիոն ինստիտուցիոնալ համակարգի կայացման և կոռուպցիայի դեմ պայքար մղող մարմինների կարողությունների շարունակական զարգացմանն աջակցելու համար:
Արմենուհի Հարությունյանը նշել է, որ աշխատաժողովը լավ հնարավորություն է մասնագիտացված մարմինների ներկայացուցիչների համար՝ ձեռք բերելու նոր գիտելիքներ և հմտություններ տնտեսական ու կոռուպցիոն բնույթի իրավախախտումներով գործերի քննության, ինչպես նաև դրանց արդյունքում ձեռք բերված միջոցների բռնագրավման ոլորտում:
Նախարարի տեղակալը վստահեցրել է, որ աշխատաժողովի օրերը կանցնեն հագեցած և կօգնեն ամենօրյա աշխատանքը հեշտացնելու հարցում:

Armenuhi Harutyunyan delivers a speech at the Conference "Strengthening institutional capacities to fight and prevent corruption in Armenia"
22/02/2023
Deputy Minister of Justice Armenuhi Harutyunyan delivered a speech at the conference of the Project of EU/CoE Partnership for Good Governance "Strengthening institutional capacities to fight and prevent corruption in Armenia".
The Deputy Minister thanked the European Union and the Council of Europe for efficient collaboration, the support to the reforms in the justice sector of the Republic of Armenia implemented within the framework of the “Partnership for Good Governance” Programme, including for support to the establishment of anti-corruption institutional system and continuous capacity development of bodies fighting against corruption.
Armenuhi Harutyunyan stated that the conference is a good opportunity for representatives of specialised bodies to obtain new knowledge and skills in the sphere of investigation of cases in economic and corruption-related offences, as well as confiscation of means acquired as a result thereof.
The Deputy Minister assured that the days of the conference would be eventful and would help in facilitating the daily work.