Հակակոռուպցիոն կրթություն, Ազդարարման համակարգ. Ռազմավարության մշակման աշխատանքային խմբի հերթական նիստ
17/04/2023
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Կարեն Կարապետյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել Հակակոռուպցիոն ռազմավարության և դրա իրականացման 2023-2026 թվականների միջոցառումների ծրագիրը մշակելու նպատակով ձևավորված աշխատանքային խմբի հերթական հանդիպումը:
Նիստին բացման խոսքով հանդես է եկել նախարարի տեղակալը, ներկայացրել է քննարկման առարկա օրակարգային հարցերը:
Քննարկվել են հակակոռուպցիոն կրթության և իրազեկման, ազդարարման համակարգի, իրական շահառուների ինստիտուտի կատարելագործման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքները և այդ ուղղությամբ առկա առաջարկները:
Աշխատանքային խմբի անդամները և ոլորտային փորձագետները վերոգրյալ հարցերի շուրջ ներկայացրել են իրենց առաջարկությունները և դիրքորոշումները: Աշխատանքային խմբի կողմից ուրվագծվել են այդ հարցերի շուրջ իրականացվելիք հետագա աշխատանքները:

Anti-corruption education, Notification system: regular session of the strategy development working group
17/04/2023
Under the chairmanship of Deputy Minister of Justice Karen Karapetyan, the regular meeting of the working group formed to develop the Anti-corruption strategy and its implementation plan for 2023-2026 took place.
The Deputy Minister made an opening speech at the meeting and presented the agenda items under discussion.
The works carried out in the direction of improving the anti-corruption education and awareness, the whistle-blowing system, the institution of real beneficiaries and the existing proposals in that direction were discussed.
Members of the working group and sector experts presented their recommendations and positions on the above-mentioned issues. Members of the working group and sector experts presented their recommendations and positions on the above-mentioned issues.