Նախարար Գրիգոր Մինասյանը «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ տնօրենի հետ քննարկել է ոլորտային օրենսդրության լավարկման իրականացման անհրաժեշտությունը և ընկերության աշխատակիցների՝ Արդարադատության ակադեմիայում վերապատրաստման կարևորությունը
02/05/2023
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Մելնիկովի հետ քննարկել է երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:
Ալեքսեյ Մելնիկովը շնորհակալություն է հայտնել «Հարավկովկասյան երկաթուղու» աշխատակազմի՝ Արդարադատության ակադեմիայում անցկացված իրավաբանական ոլորտային վերապատրաստումների համար՝ ընդգծելով դրանց արդյունավետությունը:
Միաժամանակ, քննարկման առարկա են դարձել երկաթուղու գործունեության շրջանակում առկա խնդիրները, ինչպես նաև դիտարկվել են դրանց կարգավորմանն ուղղված իրավական հնարավոր լուծումները:
Նախարար Գրիգոր Մինասյանը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցելու ոլորտային խնդիրների լուծման նախաձեռնությանը՝ առաջարկելով օրենսդրական անհրաժեշտ փոփոխությունների իրականացման գործընթաց:
Կողմերը վերահաստատել են իրենց պատրաստակամությունը՝ սկիզբ առնող համագործակցության շրջանակում ցանկալի արդյունքներ գրանցելու ուղղությամբ:

Minister Grigor Minasyan discusses with Director of "South Caucasus Railway" CJSC the need to improve the sector-specific legislation and the importance of training the employees of the company at the Justice Academy
02/05/2023
Minister of Justice Grigor Minasyan discussed issues of mutual interest with General Director of "South Caucasus Railway" CJSC Alexey Melnikov.
Alexey Melnikov thanked for the trainings in the legal field held at the Academy of Justice for the staff of the "South Caucasian Railway", highlighting the effectiveness thereof.
At the same time, the issues regarding the activities of the railway have been discussed, as well as possible legal solutions aimed at their regulation have been considered.
Minister Grigor Minasyan expressed his willingness to support the initiative of solving sector-specific problems by recommending a process of implementing the necessary legislative amendments.
The parties reaffirmed their willingness to achieve the desired results within the framework of starting co-operation.