Նախարար Գրիգոր Մինասյանի նախագահությամբ անցկացվել է Հակակոռուպցիոն ռազմավարության և դրա իրականացման 2023-2026թթ. միջոցառումների ծրագրի մշակման նպատակով ստեղծված աշխատանքային խմբի նիստը
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանի նախագահությամբ անցկացվել է Հակակոռուպցիոն ռազմավարության և դրա իրականացման 2023-2026թթ. միջոցառումների ծրագրի մշակման նպատակով ստեղծված աշխատանքային խմբի 5-րդ հանդիպումը։
Նիստի ընթացքում ներկայացվել է 2023-2026 թվականների հակակոռուպցիոն ռազմավարության նախագծի կառուցվածքի և դրա բաղադրիչների (ռազմավարական նպատակների, ուղղությունների և/կամ ենթաուղղությունների) հաստատման նախագիծը:
Արդարադատության նախարարության, շահագրգիռ մարմինների և ոլորտային հասարակական կազմակերպությունների հետ հանդիպմանը անդրադարձ է կատարվել Նախագծի հինգ նպատակներին:
Ըստ այդմ՝ նախագծով առաջարկվել է հաստատել «Կոռուպցիայի դեմ պայքարը գործարար (մասնավոր) ոլորտում», «Հակակոռուպցիոն մոնիթորինգի և գնահատման համակարգի կատարելագործումը», «Հակակոռուպցիոն կրթություն և հանրային իրազեկումը», Կոռուպցիայի հակազդումը», «Կոռուպցիայի կանխարգելում» նպատակներն ու դրանցից բխող ուղղությունները:
Աշխատանքային խմբի անդամները և ոլորտային փորձագետները ներկայացրել են իրենց առաջարկությունները և դիրքորոշումները Նախագծի նպատակների ուղղությամբ։

Sitting of the Working Group established for elaboration of the Anti-Corruption Strategy and its Implementation Action Plan for 2023-2026 held under the chairmanship of Minister Grigor Minasyan.
The 5th meeting of the Working Group established for elaboration of the Anti-Corruption Strategy and its Implementation Action Plan for 2023-2026 has been conducted under the chairmanship of Minister Grigor Minasyan.
During the sitting, the draft for approval of the structure of the Draft Anti-Corruption Strategy for 2023-2026 and its components (strategic goals, directions and/or sub-directions) were presented.
During the meeting with the Ministry of Justice, interested bodies and sectoral non-governmental organisations, a reference was made to five goals of the Draft.
Accordingly, it was recommended by the Draft to approve the following goals: "Fight against corruption in business (private) sector", "Improvement of anti-corruption monitoring and evaluation system", "Anti-corruption education and public awareness-raising", "Counteracting corruption", "Prevention of corruption" and directions deriving therefrom.
The members of the Working Group and the subject matter experts presented their recommendations and positions with regard to the goals of the Draft.