Արդարադատության նախարարության ղեկավար կազմը մասնակցել է ԵՄ աջակցությամբ իրականացվող կառավարման հմտությունների վերաբերյալ մասնագիտական դասընթացին
30/10/2023
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանի գլխավորությամբ՝ ԱՆ աշխատակազմը մասնակցել է վերապատրաստում-աշխատաժողովի՝ ԵՄ «Աջակցություն Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումներին» և «Թիրախային տեխնիկական օժանդակություն Հայաստանում արդարադատության ոլորտի բարեփոխումներին աջակցելու համար» ծրագրերի շրջանակներում:
Աշխատաժողովի նպատակն է բարելավել և կատարելագործել Արդարադատության նախարարության բարձրաստիճան անձնակազմի ընդհանուր կառավարման և առաջնորդության հմտություններն ու կարողությունները, մասնավորեցված խնդիրների վերլուծության արդյունքում վեր հանել այդ խնդիրների լուծման կառավարչական եղանակներ ու մեթոդներ:
Ինտերակտիվ վերապատրաստման ծրագրի ընթացում ԱՆ ստորաբաժանումների ղեկավարներն ուսումնասիրել են կառավարման և առաջնորդության ոլորտի կարողությունների զարգացմանն ուղղված մի շարք տեսական ուղղություններ, անհատներին և թիմերին առաջնորդելու գործնական հմտություններ՝ ձևավորելով հաջողակ կառավարման միջոցով արդյունքի հասնելու թիմային տեսլական:
Վերապատրաստումները վարել են հասարակական գիտությունների թեկնածու, միջազգային որակավորումներ ունեցող Մարդկային ռեսուրսների մասնագետ և քոուչ, թրեյներ, խորհրդատու, «Cascade People & Business» ընկերության հիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Արփի Կարապետյանը և «Humanizzed» կազմակերպության հիմնադիր, գործադիր տնօրեն, «Digitain» կազմակերպության ՄՌԿ և կորպորատիվ մշակույթի գծով տնօրեն Մարիա Կարապետյանը:

Administration of Ministry of Justice participates in professional course on management skills being conducted through assistance of the EU
30/10/2023
The staff of the Ministry of Justice, under the leadership of Minister of Justice Grigor Minasyan, participated in a training-workshop within the scope of the EU project "Support to Justice Sector Reforms in Armenia'' and ''Technical Assistance for Budget Support Programme “Support to Justice Sector Reforms in Armenia''.
The aim of the workshop is to improve and enhance the skills and capacities of the general management and leadership of high-ranking personnel of the Ministry of Justice and to identify managerial ways and methods for solving those problems as a result of analysing the specific problems.
During the interactive training programme, the heads of subdivisions of the Ministry of Justice explored a number of theoretical directions targeted at capacity-building in management and leadership and the practical skills for leading individuals and teams, forming a team vision for achieving results through successful management.
The training courses were conducted by PhD in Social Sciences Arpi Karapetyan, who holds international qualifications, is an HR professional, coach, trainer and consultant and the Founder, General Manager at Cascade People & Business, and Founder, CEO at "Humanizzed" organisation, Group Chief People and Culture Officer at "Digitain" Maria Karapetyan.