Ոլորտային հասարակական կազմակերպությունների հետ ստորագրվեց համագործակցության հուշագիր` ազդարարման արշավն արդյունավետ իրականացնելու համար
29/11/2023
Արդարադատության նախարարության նախաձեռնությամբ այսօր պաշտոնապես մեկնարկեց Ազդարարման համակարգի իրազեկմանն ուղղված համապետական արշավը: Պաշտոնական միջոցառման ընթացքում Արդարադատության նախարարության և թվով յոթ ոլորտային քաղաքացիական հասարակական կազմակերպությունների՝ «Բոլորը հանուն հավասար Իրավունքների» հիմնադրամի, «Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի», «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների օրակարգ» ՀԿ , «ՀԿ Կենտրոն» «Քաղաքացիական հասարակության զարգացման» ՀԿ, «Հանուն հավասար իրավունքների» կրթական կենտրոնի, «Ռեստարտ Իջևան» գիտակրթական և «Ռեստարտ Գյումրի» երիտասարդական քաղաքացիական կենտրոնի միջև կնքվեց համագործակցության հուշագիր, որի նպատակն է՝ արդյունավետորեն իրականացնել «Ազդարարման համակարգի վերաբերյալ 2023-2024 թվականների հաղորդակցման գործողությունների ծրագրի» բաղադրիչներով նախատեսված գործողությունները՝ բարձրացնելով իրազեկվածության մակարդակը հասարակության շրջանում, խթանելով բարեխիղճ ազդարարումը, ներկայացնելով ազդարարի՝ որպես ազնիվ և օրինապաշտ քաղաքացու կերպարի կարևորությունը և ապահովելով ազդարարման համակարգի գործունեության արդյունավետությունը:

Memorandum of Co-operation signed with sector-specific non-governmental organisations for effective implementation of whistle-blowing campaign
29/11/2023
At the initiative of the Ministry of Justice, the nationwide awareness campaign for the Whistle-Blowing System was officially launched today. During the official event, the Ministry of Justice and seven sector-specific non-governmental organisations, including "All for Equal Rights" Foundation, the Armenian Lawyers Association, "Agenda for Rights of Persons with Disabilities" NGO, "NGO Centre", "Civil Society Development" NGO, "For Equal Rights" educational centre, "Restart Ijevan" Scientific-Educational Centre and "Restart Gyumri" Civil Youth Centre concluded a Memorandum of Co-operation, the aim of which is to effectively carry out the actions provided for by the components of the "2023-2024 Action Plan for Communication Actions for the Whistle-Blowing System", raising the level of public awareness, promoting bona fide whistle-blowing, presenting the importance of the image of a whistle-blower as a sincere and law-abiding citizen and ensuring effectiveness of the operation of the Whistle-Blowing System.