Ազդարարման համակարգի և անանուն էլեկտրոնային հարթակի վերաբերյալ առաջարկների գույքագրում. Արդարադատության նախարարությունը դիմում է քաղաքացիներին
26/03/2024
Արդարադատության նախարարությունը` Հակակոռուպցիոն ռազմավարության և դրանից բխող 2023-2026թթ․ գործողությունների ծրագրի շրջանակում, իրականացնում է ազդարարման համակարգի, ինչպես նաև ազդարարման անանուն էլեկտրոնային հարթակի վերաբերյալ գործնական խնդիրների գույքագրում՝ ինստիտուտի հետագա բարելավման և կատարելագործման նպատակով։
Նախարարությունը դիմում է քաղաքացիներին և բոլոր շահագրգիռ մարմիններին՝ հարթակի կիրառման ընթացքում հանդիպած գործնական խնդիրների վերաբերյալ տեղեկություն տրամադրելու նպատակով։
Տեղեկատվությունը կարող է ներկայացվել ՀՀ արդարադատության նախարարության հակակոռուպցիոն քաղաքականության մշակման և մոնիթորինգի վարչություն մինչև ապրիլի 10-ը հետևյալ էլեկտրոնային հասցեով՝ anti-corruption@moj.am, հեռ՝ 010-593-925։

Inventory of recommendations on whistle-blowing system and anonymous electronic platform — Ministry of Justice addressing citizens
26/03/2024
As part of the Anti-Corruption Strategy and the 2023-2026 Action Plan arising from the Strategy, the Ministry of Justice is taking inventory of the practical problems related to the whistle-blowing system, as well as to the anonymous electronic whistle-blowing platform for further improvement and betterment of the whistle-blowing institution. The Ministry of Justice requests that citizens and all interested bodies provide information on the practical problems that they have encountered while using the platform. Information may be submitted to the Department of Anti-Corruption Policy Development and Monitoring of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia by 10 April via the following email address: anti-corruption@moj.am, tel.: 010-593-925։