Ներքին կառավարման հարցերին նվիրված աշխատաժողով` Արդարադատության նախարարության և ենթակա մարմինների ու կազմակերպությունների միջև
14/06/2024
Արդարադատության նախարարության աշխատակազմը և նախարարության համակարգման ներքո գտնվող մարմիններն ու կազմակերպությունները անցկացրել են նախարարարության ներքին կառավարման հարցերին նվիրված աշխատաժողով:
Աշխատաժողովին բացման խոսքում Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը կարևորել է նման հանդիպումների իրականացումը նախարարության կարողությունների զարգացման տեսանկյունից ներքին աշխատակարգային հարցերը առավել արդյունավետ լուծելու համար:
Աշխատաժողովի ընթացքում «Օրենսդրության զարգացման կենտրոն» հիմնադրամի կողմից ներգրավված փորձագիտական թիմը ներկայացրել է նախարարության ներքին կառավարման մեխանիզմները կատարելագործելուն ուղղված առաջարկները, որոնց շուրջ տեղի է ունեցել բովանդակալից և արդյունավետ քննարկում:
Աշխատաժողովը կազմակերպվել էր «Օրենսդրության զարգացման կենտրոն» հիմնադրամի նախաձեռնությամբ` «Քաունթերփարթ Ինթերնեյշնլ» Կազմակերպության կողմից՝ «Աջակցություն Օրենսդրության զարգացման կենտրոն հիմնադրամին» ծրագրի շրջանակներում:

Ministry of Justice and its subordinate bodies and organisations hold workshop devoted to issues of internal management
14/06/2024
The staff of the Ministry of Justice and the bodies and organisations under the co-ordination of the Ministry held a workshop devoted to the internal management issues of the Ministry.
In his opening remarks at the workshop, Minister of Justice Grigor Minasyan attached importance to the conduct of such meetings from the perspective of capacity-building of the Ministry in order to solve the issues of internal procedures more effectively.
During the workshop, the expert team engaged by the "Centre for Legislation Development and Legal Research" Foundation presented the proposals for betterment of the internal management mechanisms of the Ministry, and a substantive and effective discussion was held in this regard.
The workshop was organised at the initiative of the "Centre for Legislation Development and Legal Research" Foundation and by Counterpart International organization, within the scope of the "Support to the Centre for Legislation Development Foundation” programme.