Անչափահասի, անգործունակի կամ հոգեկան առողջության խնդիր ունեցող անձի մասնակցությամբ քննչական գործողություններին ներգրավվող հոգեբանների որակավորման ստուգման ընդունելություն
02/08/2024
Արդարադատության նախարարության «Իրավական կրթության և վերականգնողական ծրագրերի իրականացման կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպությունը հայտարարում է անչափահասի, անգործունակի կամ հոգեկան առողջության խնդիր ունեցող անձի մասնակցությամբ քննչական գործողություններին ներգրավվող հոգեբանների որակավորման ստուգմանը մասնակցելու նպատակով որակավորման ստուգմանը մասնակցելու ցանկություն ունեցող հոգեբանների ընդունելություն:
Որակավորման դասընթացներին մասնակցելու համար հավակնորդը ներկայացնում է՝
1) դիմում, որը լրացվում է Կազմակերպությունում.
2) անձը հաստատող փաստաթղթի պատճենը․
3) ինքնակենսագրություն.
4) հոգեբանի մասնագիտությամբ համապատասխան բարձրագույն կրթություն ստացած լինելու փաստը հավաստող դիպլոմի պատճենը.
5) 2 գունավոր լուսանկար՝ 3x4 չափսի․
6) դիմելու օրվան նախորդած վերջին 5 տարվա ընթացքում հոգեբանի առնվազն մեկ տարվա մասնագիտական ստաժը հավաստող տեղեկանք կամ գործատուի կողմից տրամադրված այլ փաստաթղթեր:
Փաստաթղթերը ներկայացվում էն մինչև 2024 թվականի օգոստոսի 16-ը ներառյալ՝ յուրաքանչյուր աշխատանքային օր, ժամը 10:00-ից մինչև ժամը 17:30-ն՝ Կազմակերպության վարչական շենք՝ ք. Երևան, Մ. Խորենացու 162ա հասցեով:

Admission for qualification test for psychologists involved in investigative actions with participation of juveniles, persons with no active legal capacity or persons with mental health problem
02/08/2024
The "Legal Education and Rehabilitation Programmes Implementation Centre" state non-commercial organisation of the Ministry of Justice is announcing admission of psychologists who wish to participate in the qualification test conducted for psychologists involved in investigative actions with the participation of juveniles, persons with no active legal capacity or persons with mental health problem.
To participate in the qualification test, contenders shall submit the following documents: (1) application to be completed at the Organisation; (2) carbon copy of the identification document; (3) CV; (4) carbon copy of the diploma certifying the applicant’s higher education in psychology; (5) 2 3x4 colour photos; (6) a statement of information certifying at least one year of professional experience of psychologist during the last 5 years preceding the date of application, or other documents provided by the employer.
The documents shall be submitted by 16 August 2024 inclusive, every working day, from 10:00 to 17:30, at the administrative building of the Organisation at the following address: 162a M. Khorenatsi Street, Yerevan. Click https://www.moj.am/announcements/view/article/2989 for details.