«Հայաստանի բարեվարքություն» ծրագրի արդյունքներն ու հակակոռուպցիոն ռազմավարության առաջիկա աշխատանքները. Կարեն Կարապետյանը ներկայացրել է առաջիկայում կատարվելիք աշխատանքները
12/08/2024
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Կարեն Կարապետյանը մասնակցել է ԱՄՆ ՄԶԳ «Հայաստանի բարեվարքություն» ծրագրի տարեկան աշխատանքային գործողությունների պլանի մշակման շրջանակներում կազմակերպված քննարկմանը։ Նախարարի տեղակալը բարձր է գնահատել ծրագրի աջակցությունը Հայաստանում հակակոռուպցիոն քաղաքականության իրականացման գործընթացին և կարևորել է ծրագրի հետ հետագա գործակցությունը։
Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են ԱՄՆ ՄԶԳ «Հայաստանի բարեվարքություն» ծրագրի շրջանակներում 2024 թվականին Արդարադատության նախարարությանը և Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովին տրամադրված աջակցության արդյունքները։ Կողմերը քննարկել են 2023-2026 թվականների հակակոռուպցիոն ռազմավարությունից բխող միջոցառումների իրականացման շրջանակներում գործակցության հնարավոր շրջանակները և ուղիները, համաձայնեցվել են առաջիկայում կատարվելիք աշխատանքները։

Results of Armenia Integrity Project and upcoming work on Anti-Corruption Strategy — Karen Karapetyan presents upcoming works to be carried out
Deputy Minister of Justice Karen Karapetyan participated in the discussion organised within the scope of development of the Annual Action Plan of the USAID/Armenia Integrity Project. The Deputy Minister highly appreciated the Project’s assistance to the process of implementing the anti-corruption policy in Armenia and attached importance to further co-operation with the Project.
During the meeting, the results of the assistance provided to the Ministry of Justice and to the Corruption Prevention Commission under the USAID/Armenia Integrity Project in 2024 were summed up. The parties discussed the potential scopes of and paths for co-operation within the scope of implementation of the Action Plan arising from the 2023-2026 Anti-Corruption Strategy, and the upcoming activities were co-ordinated.