Ատեստավորման նոր համակարգը մեկնարկեց Քրեակատարողական ծառայությունում. Նախարարը շրջայց է կատարել Կարբիի ուսումնական կենտրոնում
10/09/2024
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը, արդարադատության նախարարի տեղակալ Լևոն Բալյանի, Քրեակատարողական ծառայության պետ Ամբակում Գրիգորյանի և «Իրավական կրթության և վերականգնողական ծրագրերի իրականացման կենտրոն» ՊՈԱԿ տնօրեն Հայկ Սանոյանի ուղեկցությամբ այցելել է կազմակերպության Արագածոտնի մարզի Կարբի համայնքում գտնվող ուսումնական կենտրոն, որտեղ հետևել է Քրեակատարողական ծառայության աշխատակիցների ատեստավորման գործընթացին:
Նախարար Գրիգոր Մինասյանը, կարևորելով ՔԿԾ-ում ներդրված ատեստավորման գործընթացը, հաջողություն և բարի ծառայություն է մաղթել մասնակիցներին:
Ատեստավորման նոր համակարգի առաջին փուլին մասնակցում է Քրեակատարողական ծառայության 36 աշխատակից: Առաջին օրը քննությանը մասնակցել է 13 ծառայող, բոլորը հաջողությամբ հաղթահարել են ուժային վարժություններից նախատեսված քննությունը: Սեպտեմբերի 13-ին ատեստավորմանը կմասնակցեն հայտ ներկայացրած մնացած ծառայողները:
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանն ատեստավորման ավարտին շրջայց է կատարել «Իրավական կրթության և վերականգնողական ծրագրերի իրականացման կենտրոն»-ի Արագածոտնի մարզի Կարբի համայնքում գտնվող ուսումնական կենտրոնում:

Minister of Justice Grigor Minasyan, accompanied by Deputy Minister of Justice Levon Balyan, Head of the Penitentiary Service Ambakum Grigoryan and Director of the "Legal Education and Rehabilitation Programmes Implementation Centre" State Non-Commercial Organisation Hayk Sanoyan visited the Training Centre of the organisation located in Karbi community of Aragatsotn Marz where he tracked the performance evaluation process of officers of the Penitentiary Service.
Minister Grigor Minasyan, attaching importance to the performance evaluation process introduced at the PS, wished the participants success and good service.
There are 36 officers of the Penitentiary Service participating in the first stage of the new performance evaluation system. On the first day, 13 officers participated in the exam; all of them successfully passed the envisaged exam consisting of power drills. On 13 September, all the remaining officers having applied will participated in the performance evaluation.
Minister of Justice Grigor Minasyan toured the Training Centre of the "Legal Education and Rehabilitation Programmes Implementation Centre", which is located in Karbi community of Aragatsotn Marz.