Կոռուպցիայի դեմ պայքարի շաբաթ, հանրության իրազեկման միջոցառումներ. հաղորդակցության միջգերատեսչական աշխատանքային խումբն առաջին նիստն է անցկացրել
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության 2023-2026 թվականների հակակոռուպցիոն ռազմավարության և դրանից բխող գործողությունների ծրագրի շրջանակներում 2024-2026 թվականների հաղորդակցման հայեցակարգի և գործողությունների ծրագրի հաղորդակցության միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի առաջին նիստը:
Աշխատանքային խումբը քննարկել է գործողությունների ծրագրով նախատեսված՝ հանրության իրազեկման միջոցառումների իրականացման, կոռուպցիայի դեմ պայքարի շաբաթի անցկացման և այլ օրակարգային հարցեր:
Հաղորդակցության միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի կազմում ընդգրկված են Բարձրագույն դատական խորհրդի, Երևանի քաղաքապետարանի, Գլխավոր դատախազության, Արդարադատության նախարարության, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության, Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության, Հակակոռուպցիոն կոմիտեի, Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի, Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի և Հանրային հեռուստաընկերության ներկայացուցիչները:

The first meeting of the Inter-Agency Communication Working Group of the Communication Concept and Action Plan for 2024-2026 within the scope of the 2023-2026 Anti-Corruption Strategy of the Republic of Armenia and the Action Plan arising from the Strategy was held under the chairmanship of Deputy Minister of Justice Karen Karapetyan.
The Working Group discussed the implementation of public awareness activities envisaged under the Action Plan, the conduct of the Anti-Corruption Week and other issues on the Agenda.
The Inter-Agency Communication Working Group comprises representatives of the Supreme Judicial Council, Yerevan Municipality, the Prosecutor General's Office, the Ministry of Justice, the Ministry of Territorial Administration and Infrastructure, the Ministry of Education, Science, Culture and Sports, the Anti-Corruption Committee, the Corruption Prevention Commission, the Commission on Television and Radio and the Public Television Company.