«Թարգմանությունների կենտրոն»-ի տնօրենն ու ՉԺՀ գործերի ժամանակավոր հավատարմատարը քննարկել են Չինաստանում վերապատրաստման և չինարենի անվճար ուսուցման հնարավորությունները
Արդարադատության նախարարության «Թարգմանությունների կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Անահիտ Աբրահամյանը ընդունել է Հայաստանում ՉԺՀ–ի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Մին Չենի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Հայաստանում Կոնֆուցիուսի ինստիտուտի հետ համագործակցության հարցը: Մասնավորապես, Թարգմանությունների կենտրոնի աշխատակիցների համար չինարեն լեզվի ուսուցման, կարողությունների զարգացման, Չինաստանում վերապատրաստումների հնարավորության և այլ հարցեր:
Անահիտ Աբրահամյանը շնորհակալություն է հայտնել Մին Չենին համագործակցության նման հնարավորություն ստեղծելու համար՝ նշելով, որ կենտրոնի աշխատակիցների համար չինարենի ուսանումը կնպաստի հայ-չինական համագործակցության ընդլայնմանը:
Պարոն Մին Չենը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցություն ցուցաբերել Թարգմանությունների կենտրոնի զարգացման առաջիկա գործընթացներին:

Director of “Translation Centre” and Charge d'Affaires of the People's Republic of China consider opportunities for training in China and free-of-charge Chinese language courses
Director of the "Translation Centre" SNCO of the Ministry of Justice Anahit Abrahamyan received the delegation led by Charge d'Affaires of the People's Republic of China in Armenia Ming Chen.
During the meeting, the issue of co-operation with the Confucius Institute in Armenia was discussed. In particular, the parties discussed issues regarding the opportunities for the Staff of the "Translation Centre" to learn Chinese, develop capacities, undergo training in China, etc.
Anahit Abrahamyan expressed gratitude to Ming Chen for creating such an opportunity for co-operation, noting that the Centre’s staff learning Chinese will contribute to further strengthening of the Armenian-Chinese co-operation.
Mr Ming Chen expressed willingness to support the upcoming processes of development of the "Translation Centre".