Հակակոռուպցիոն քաղաքականության ոլորտում կատարված աշխատանք, ռազմավարության արդյունքներ. Կարեն Կարապետյանը Փարիզում համանախագահել է Տարածաշրջանային երկխոսության վերաբերյալ նիստը
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Կարեն Կարապետյանը մասնակցել է սեպտեմբերի 17-ից 19-ը Ֆրանսիայի Հանրապետությունում (Փարիզ) տեղի ունեցած ՏՀԶԿ հակակոռուպցիոն ցանցի լիագումար նիստին և ՏՀԶԿ Արևելյան Եվրոպայի և կենտրոնական Ասիայի հակակոռուպցիոն ցանցի Ստամբուլյան հակակոռուպցիոն գործողությունների ծրագրի 29-րդ ղեկավար խմբի հանդիպմանը։
Նախարարի տեղակալը համանախագահել է Տարածաշրջանային երկխոսության վերաբերյալ նիստը, որի ընթացքում Կարեն Կարապետյանը ներկայացրել է Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն քաղաքականության ոլորտում կատարված աշխատանքը, ինչպես նաև 2023-2026թթ. հակակոռուպցիոն ռազմավարության արդյունքները:
Ներկայացվել է ռազմավարության մշակման, իրականացման և մշտադիտարկման փուլերում քաղաքացիական հասարակության ներգրավման և ներառականության ապահովման ընթացքը։ Կարեն Կարապետյանն անդրադարձ է կատարել նաև ՏՀԶԿ Ստամբուլյան հակակոռուպցիոն գործողությունների ծրագրի մեթոդաբանությանը և գնահատման ենթակա բոլոր երկրներում մեթոդաբանության միասնական կիրառման անհրաժեշտությանը։

Work performed in the field of anti-corruption policy, strategy results — Karen Karapetyan co-chairs Regional Dialogue Meeting in Paris
Deputy Minister of Justice Karen Karapetyan participated in the OECD’s Anti-Corruption Network for Eastern Europe and Central Asia (ACN) plenary meeting held on 17-19 September in the French Republic (Paris), and in the 29th Steering Group Meeting of the Istanbul Anti-Corruption Action Plan of the OECD Anti-Corruption Network for Eastern Europe and Central Asia.
The Deputy Minister co-chaired the Regional Dialogue Meeting during which Karen Karapetyan presented the work carried out in the field of anti-corruption policy of the Republic of Armenia, as well as the results of the 2023-2026 Anti-Corruption Strategy.
The process of engaging civil society and ensuring its inclusiveness in the stages of development, implementation and monitoring of the Strategy was presented. Karen Karapetyan also touched upon the methodology of the OECD Istanbul Anti-Corruption Action Plan and the need for unified application of the methodology in all the countries to undergo assessment.