Մեկնարկում է արտոնագրված հաշտարարների որակավորման նպատակով իրականացվող ուսումնական չորրորդ դասընթացը
01/10/2024
Հաշտարարության ոլորտի կատարելագործմանն ուղղված շարունակական բարեփոխումների համատեքստում` Արդարադատության նախարարությունը մեկնարկում է արտոնագրված հաշտարարների որակավորման նպատակով իրականացվող ուսումնական չորրորդ դասընթացը։ Դասընթացին կարող են մասնակցել 25 տարին լրացած գործունակ քաղաքացիները, ովքեր ունեն բարձրագույն կրթություն։ Մասնակցությունն անվճար է:
Դասընթացը տեղի կունենա 2024 թվականի նոյեմբերի 6-13-ն ընկած ժամանակահատվածում՝ օրական 6 ժամ տևողությամբ: Դիմումը և կից փաստաթղթերը կարող են ներկայացվել էլեկտրոնային՝ info@moj.am էլ. փոստի հասցեին ուղարկելու միջոցով։ Փաստաթղթերի ներկայացման վերջնաժամկետն է 2024 թվականի հոկտեմբերի 27-ը:

Fourth training course conducted for the qualification of certified mediators to be launched
As part of the ongoing reforms aimed at improving the field of mediation, the Ministry of Justice is launching the fourth training course for the qualification of certified mediators. Citizens having active legal capacity, having attained the age of 25 and holding higher education may participate in the course. Participation is free of charge.
The course will be conducted from 6 to 13 November 2024 and will last 6 hours per day. The application and the supporting documents may be submitted electronically by sending them to info@moj.am. The deadline for submitting the documents is 27 October 2024.