Հակակոռուպցիոն ռազմավարության հաղորդակցության հայեցակարգը և դրանից բխող գործողությունների իրականացման ընթացքը քննարկվել են ՀԿ ներկայացուցիչների հետ
04/10/2024
Արդարադատության նախարարության կողմից` ԱՄՆ ՄԶԳ աջակցությամբ անցկացվել է Հայաստանի Հանրապետության 2023-2026 թվականների հակակոռուպցիոն ռազմավարության հաղորդակցության հայեցակարգի և դրանից բխող գործողությունների իրականացման ընթացքի վերաբերյալ քննարկում:
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ քննարկվել են հաղորդակցության հայեցակարգի և դրանից բխող գործողությունների ծրագրի շրջանակներում իրականացվող աշխատանքների ընթացքը, հասարակական կազմակերպությունների կողմից իրականացվող իրազեկման ծրագրային առաջարկները և հաղորդակցման գործողությունների ծրագրին առնչվող այլ մանրամասներ:
Հանդիպման ընթացքում մասնակիցներին ներկայացվել են նվերների ընդունման սահմանափակումների վերաբերյալ առկա կառուցակարգերը և իրականացված վերջին օրենսդրական փոփոխությունները, ինչպես նաև տրվել են նվերների ինստիտուտին առնչվող և այլ հարցերի պատասխաններ:

Communication Concept Paper for Anti-Corruption Strategy and progress of implementation of the actions arising from the Communication Concept Paper discussed with representatives of NGOs
04/10/2024
The Ministry of Justice, with the support of the USAID, held a discussion on the Communication Concept Paper for the 2023-2026 Anti-Corruption Strategy of the Republic of Armenia and the progress of implementation of the actions arising from the Communication Concept Paper.
Under the chairmanship of Deputy Minister of Justice Karen Karapetyan, the progress of activities being carried out within the scope of the Communication Concept Paper and the Action Plan arising from the latter, programme-based public awareness proposals made by non-governmental organisations and other details related to the Communication Action Plan were discussed.
During the meeting, the existing mechanisms regarding restrictions on acceptance of gifts and the latest legislative amendments were presented to the participants, and answers were given to questions related to the institute of gifts and other issues.