ԳՐԵԿՈ-ն դրական է գնահատել դատավորների, պատգամավորների և դատախազների շրջանում կոռուպցիայի կանխարգելման ոլորտում Հայաստանի վերջին մեկ տարվա ձեռքբերումները
ԳՐԵԿՈ-ի 98-րդ լիագումար նիստի ընթացքում (2024 թվականի նոյեմբերի 18-ից-22-ը) հետագա բարեփոխումների, ինչպես նաև ԳՐԵԿՈ-ում հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար, արդարադատության նախարարի տեղակալ Կարեն Կարապետյանի գլխավորած պատվիրակության և ԳՐԵԿՈ-ի քարտուղարության միջև լրացուցիչ խորհրդակցությունների արդյունքում ևս երեք հանձնարարական գնահատվել է բավարար կատարված:
Այսպիսով, Հայաստանն ավարտում է ԳՐԵԿՈ-ի չորրորդ փուլի գնահատման փուլը՝ 6 մասնակի և 12 բավարար կատարված հանձնարարականի կատարողականի արդյունքներով:

GRECO positively assessed achievements made by Armenia in corruption prevention among judges, Deputies and prosecutors over the past year
During the 98th GRECO Plenary Meeting (18-22 November 2024), the implementation of another three Recommendations was assessed as satisfactory as a result of further reforms, as well as the additional consultations between the delegation led by head of the Armenian delegation to GRECO, Deputy Minister of Justice Karen Karapetyan and the GRECO Secretariat.
Thus, Armenia is completing the Fourth Evaluation Round of GRECO with 6 partially implemented and 12 satisfactorily implemented Recommendations.