Շարունակվում են կոռուպցիայի դեմ պայքարի շաբաթվա շրջանակում նախատեսված միջոցառումները
Արդարադատության նախարարության կողմից իրականացվող հակակոռուպցիոն իրազեկման արշավի շրջանակում՝ դեկտեմբերի 4-ին և 5-ին տեղի են ունեցել «Ի՞նչ և ինչպե՞ս խոսել կոռուպցիայի մասին» ձեռնարկի շնորհանդեսը՝ նախատեսված «Հասարակագիտություն» առարկայի ուսուցիչների համար, «Մասնավոր հատվածում իրականացվող գործարար բարեվարքության քաղաքականությունը» խորագրով պանելային քննարկումը և բիզնես ոլորտի ներկայացուցիչների համար նախատեսված գործարար բարեվարքությանն առնչվող դասընթացը։
Արդարադատության նախարարության հակակոռուպցիոն և մոնիթորինգի վարչության պետ Եփրեմ Կարապետյանը կարևորել է հակակոռուպցիոն կրթության կարևորությունը և 2023-2026թթ․ հակակոռուպցիոն ռազմավարության շրջանակներում հակակոռուպցիոն կրթության առնչությամբ նախատեսված գործողությունները։
Միաժամանակ, գործարար համայնքի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ անցկացվող քննարկմանը կարևորվել են առկա բարեփոխումների ուղղություններով տարվող աշխատանքները և պետական ու մասնավոր հատվածների երկխոսության անհրաժեշտությունը:
«Ի՞նչ և ինչպե՞ս խոսել կոռուպցիայի մասին» ձեռնարկի շնորհանդեսը մշակվել է ԿԳՄՍ նախարարության և «Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ» հակակոռուպցիոն կենտրոնի համագործակցությամբ և Շվեդիայի կառավարության աջակցությամբ:
Միջոցառումներն իրականացվել են Արդարադատության նախարարության հետ համագործակցությամբ և ԱՄՆ ՄԶԳ «Հայաստան Բարեվարքություն» ծրագրի աջակցությամբ։

Events envisaged as part of Anti-Corruption Week in progress
As part of the anti-corruption awareness campaign being carried out by the Ministry of Justice, on 4-5 December, the presentation of the handbook titled "What and how to talk about corruption" and designed for teachers of "Social Studies" was held, along with a panel discussion on "Business Integrity Policies that are implemented in the Private Sector" and a course on business integrity for representatives of the business sector.
Head of the Department of Anti-Corruption Policy Development and Monitoring of the Ministry of Justice Yeprem Karapetyan attached importance to anti-corruption education and the actions envisaged in relation to anti-corruption education within the scope of the 2023-2026 Anti-Corruption Strategy. At the same time, importance was attached to activities being carried out in the directions of the current reforms and the need for dialogue between the public and private sectors during the discussion with the participation of representatives of the business community. The presentation of the handbook "What and how to talk about corruption" was developed in co-operation with the Ministry of Education, Science, Culture and Sport and Transparency International Anti-Corruption Center and with the support of the Swedish government.
The events were held in co-operation with the Ministry of Justice and with the support of the USAID-funded Armenia Integrity Project.