ՀՀ ԱՆ անձնական տվյալների գործակալությունը ճանաչվել է անձնական տվյալների պաշտպանության եվրոպական ազգային մարմին
31/05/2016
2016 թ-ի մայիսի 27-ին ՀՀ արդարադատության նախարարության անձնական տվյալների պաշտպանության գործակալությունը ճանաչվել է անձնական տվյալների պաշտպանության եվրոպական ազգային մարմին՝ համաձայն Անձնական տվյալների պաշտպանության եվրոպական մարմինների համաժողովում ընդունված բանաձևի։ Այս մասին որոշումը կայացվել է ԵՄ անդամ պետությունների անձնական տվյալների պաշտպանության մարմինների ամենամյա հանդիպման ժամանակ:
Անձնական տվյալների պաշտպանության ոլորտի զարգացումներին և տարբեր երկրների փորձի ներկայացմանը նվիրված այս համաժողովը ԵՄ և եվրոպական այլ երկրների անձնական տվյալների լիազոր մարմինների հանդիպումն է, որը, սովորաբար, ամփոփվում է ոլորտի վերաբերյալ կարևոր փաստաթղթերի ընդունմամբ։

Personal Data Protection Agency of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia recognised as European national data protection authority
On 27 May 2016, the Personal Data Protection Agency of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia was recognised as a European national data protection authority, pursuant to the resolution adopted during the European Conference of Data Protection Authorities. The decision on this was taken during the annual meeting of data protection authorities of EU member states.
This conference, which is devoted to the developments in the sphere of personal data protection and the presentation of experience of different countries, is the meeting of authorised data protection authorities of the European Union and other European states that usually ends with the adoption of major documents relating to the sphere.