Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ կարճաժամկետ դիտորդական առաքելության պատվիրակությանը
ՀՀ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանն այսօր ընդունել է ապրիլի 2-ի խորհրդարանական ընտրությունների դիտարկման համար Հայաստանում գտնվող ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի կարճաժամկետ դիտորդական առաքելության ղեկավար Իգնասիո Սանչես Ամորի գլխավորած պատվիրակությանը:
Արդարադատության նախարարը բարձր է գնահատել Հայաստանի և ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի միջև առկա կայուն համագործակցությունը և կարևորել ապրիլի 2-ի խորհրդարանական ընտրություններում կազմակերպության իրականացվելիք առաքելությունը:
Արփինե Հովհաննիսյանը, ներկայացնելով կոնսենսուսի արդյունքում ընդունված Ընտրական նոր օրենսգրքով նախատեսված կարգավորումները, նշել է, որ արվել է առավելագույնը թափանցիկ ընտրություններ ունենալու և ընտրական գործընթացի նկատմամբ հանրության վստահությունը բարձրացնելու համար:
Իգնասիո Սանչես Ամորը բարձր է գնահատել Ընտրական նոր օրենսգրքում ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի և Վենետիկի հանձնաժողովի առաջարկություններից գերակշիռ մասի ընդունումը և վստահեցրել, որ առաքելությունն իր աշխատանքը կատարելու է անկողմնակալության սկզբունքով:

Today, Minister of Justice of the Republic of Armenia Arpine Hovhannisyan received the delegation led by Head of the short-term observation mission of the OSCE/ODIHR Ignacio Sanchez Amor having arrived in Armenia to observe parliamentary elections of 2 April.
The Minister of Justice highly appreciated the existing stable co-operation between Armenia and OSCE/ODIHR, and attached importance to the mission of the organisation to be implemented in parliamentary elections of 2 April.
Presenting the regulations provided for by the new Electoral Code adopted as a result of consensus, Arpine Hovhannisyan noted that maximum efforts had been made to have transparent elections and raise public confidence in the electoral process.
Ignacio Sanchez Amor highly appreciated the acceptance of the majority of recommendations made by OSCE/ODIHR and the Venice Commission in the new Electoral Code and assured that the mission would carry out its work under the principle of impartiality.