Շարունակվել է «Սնանկության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագծի քննարկումը
07/08/2018
Արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Արթուր Հովհաննիսյանի մասնակցությամբ այսօր շարունակվել է Արդարադատության նախարարության «Օրենսդրության զարգացման և իրավական հետազոտությունների կենտրոն» հիմնադրամի կազմակերպած ««Սնանկության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի և հարակից օրենքների լրամշակված նախագծերի քննարկումների երկրորդ փուլը:
Քննարկմանը ներկա են գտնվել ՀՀ վճռաբեկ, վերաքննիչ և առաջին ատյանի դատարանների դատավորներ, պետական կառավարման համակարգի մարմինների, Կենտրոնական բանկի, Բանկերի միության, Փստաբանների պալատի և շահագրգիռ այլ կառույցների ներկայացուցիչներ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են օրենքի նախագծի, մասնավորապես՝ պարտատերերի պահանջների, պարտապանի գույքի, պարտապանի ֆինանսական առողջացման ծրագրի, իրավաբանական անձի լուծարման և պարտապան անհատ ձեռնարկատիրոջ գործունեության դադարեցման վարույթներին, սնանկության վերաբերյալ գործի ավարտին, ֆիզիկական անձանց սնանկության առանձնահատկություններին և սնանկության պարզեցված ընթացակարգերին առնչվող մի շարք դրույթներ:

Discussion of draft Law "On making amendments and supplements to the Law of the Republic of Armenia "On bankruptcy"" continues
07/08/2018
Today, the second stage of discussions on the modified Law "On making amendments and supplements to the Law of the Republic of Armenia "On bankruptcy"" and related draft laws — organised by the "Centre for Legislation Development and Legal Research" Foundation of the Republic of Armenia — continued with the participation of First Deputy Minister of Justice Artur Hovhannisyan.
Judges of the Court of Cassation, Court of Appeal, courts of first instance of the Republic of Armenia, public administration bodies, representatives of the Central Bank, the Union of Banks, the Chamber of Advocates and other interested institutions were present at the discussion.
During the meeting, a number of provisions of the draft Law were considered, particularly the proceedings on claims of creditors, property of a debtor, financial recovery plan for a debtor, liquidation of a legal person and termination of the activities of debtor individual entrepreneur, closure of the bankruptcy case, specifics of bankruptcy of natural persons and simplified bankruptcy procedures.