Ռուստամ Բադասյանն ընդունել է Արցախի Հանրապետության պետական մարմինների երկու տասնյակ աշխատակիցների
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր Նախարարությունում հյուրընկալել է Արցախի Հանրապետության շուրջ տասը պետական մարմինների երկու տասնյակ աշխատակիցների: Նրանք Հայաստանում են՝ տեղում ծանոթանալու պետական կառավարման տարբեր ինստիտուտների աշխատանքին՝ գիտելիքներն ու ձեռք բերած փորձը Արցախում ներդնելու և ի նպաստ Արցախի հզորացման ծառայեցնելու համար։
Հանրային ծառայողների հարցերի գերակշիռ մասը վերաբերել են Արցախյան 44-օրյա պատերազմի ընթացքում Թուրքիայի և Ադրբեջանի կողմից իրականացված ռազմական հանցագործությունների առնչությամբ ձեռնարկվող միջազգային իրավական գործընթացներին և Հայաստան-Արցախ պետական մարմինների միջև համագործակցության խորացմանը։
Առաջին հարցի առնչությամբ նախարար Բադասյանը ներկայացրել է Հայաստանի կողմից իրականացվող աշխատանքները, այնուհետև անդրադարձել իր կողմից Արցախ կատարված աշխատանքային այցերի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածություններին՝ ուղղված հայկական երկու պետությունների պետական մարմինների աշխատակիցների միջև կապերի ամրապնդմանն ու համատեղ ուժերով ոլորտային բարեփոխումների իրականացմանը։
Նշենք, որ Արցախի Հանրապետության հանրային ծառայողների այցը Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարություն կազմակերպվել է Առաջնորդության դպրոցի նախաձեռնությամբ:

Rustam Badasyan receives two dozens of employees of state bodies of the Republic of Artsakh
Today, Minister of Justice Rustam Badasyan hosted twenty employees from nearly ten state bodies of the Republic of Artsakh at the Ministry of Justice. The employees are in Armenia to become familiar with the activities of different public administration institutions on the spot, to invest the knowledge and the experience gained in Artsakh and to make them serve for the empowerment of Artsakh.
The majority of questions raised by the public servants concerned the international legal processes being undertaken with respect to the war crimes which Turkey and Azerbaijan committed during the 44-day war in Artsakh, and the deepening of cooperation between the state bodies of Armenia and Artsakh.
In regard to the first issue, Minister Badasyan presented the activities being carried out by Armenia, after which he touched upon the agreements that he reached during his working visits to Artsakh for the strengthening of ties between employees of the state bodies of the two Armenian states and the implementation of sector-specific reforms through combined efforts.
It should be mentioned that the visit of the public servants of the Republic of Artsakh to the Ministry of Justice of the Republic of Armenia was organised at the initiative of the Leadership School.