Մենք ցանկանում ենք ամրապնդել համագործակցությունը՝ քրեակատարողական և պրոբացիոն ծառայության բարեփոխումների ոլորտում․ Կարեն Անդրեասյանը հանդիպել է Ճապոնիայի դեսպանին
22/11/2021
ՀՀ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանն այսօր՝ նոյեմբերի 22-ին, ընդունել է Հայաստանում Ճապոնիայի դեսպան Ֆուկուշիմա Մասանորիին։
Ճապոնիայի դեսպան Ֆուկուշիմա Մասանորին նախ շնորհավորել է Կարեն Անդրեասյանին՝ նախարար նշանակվելու կապակցությամբ։
Հանդիպման ընթացքում նախարարը ներկայացրել է Արդարադատության նախարարության բարեփոխումների օրակարգը։
Կարեն Անդրեասյանն ընդգծել է, որ արդարադատության նախարարությունը ցանկանում է ամրապնդել համագործակցությունը Ճապոնիայի հետ՝ քրեակատարողական և պրոբացիոն ծառայության բարեփոխումների ոլորտում։

We wish to strengthen co-operation in the field of reforms of the Penitentiary and Probation Services - Karen Andreasyan meets with Ambassador of Japan
22/11/2021
Today, on 22 November, Minister of Justice of the Republic of Armenia Karen Andreasyan received Ambassador of Japan to Armenia Masanori Fukushima.
First of all, Ambassador of Japan Masanori Fukushima congratulated Karen Andreasyan on being appointed as Minister of Justice.
During the meeting, the Minister presented the reforms agenda of the Ministry of Justice.
Karen Andreasyan emphasised that the Ministry of Justice wishes to strengthen co-operation with Japan in the field of reforms of the Penitentiary and Probation Services.