«Internatiօnal IDEA» միջազգային հեղինակավոր կազմակերպությունն աջակցելու է արդարադատության նախարարությանը՝ Սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացում
01/12/2021
Արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանն այսօր՝ դեկտեմբերի 1-ին, ընդունել է միջազգային հեղինակավոր «Internatiօnal IDEA» (International Institute for Democracy and Electoral Assistance) միջկառավարական կազմակերպության ներկայացուցիչներին։
«Internatiօnal IDEA»-ն աջակցում է ժողովրդավարության կայունությանն ամբողջ աշխարհում։ Հանրահայտ այս կազմակերպությունը երկու տասնյակից ավելի երկրների աջակցել է Սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացում՝ այն ավելի թափանցիկ և ժողովրդավարական դարձնելու համար։
Հանդիպման ժամանակ կողմերը քննարկել են Սահմանադրական բարեփոխումներն իրականացնելու հարցն ու հիմնադրամի ներկայացվածությունը՝ բարեփոխումների գործընթացում։
«Internatiօnal IDEA»-ի ներկայացուցիչները ողջունել են Սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացում արդարադատության նախարարության ջանքերը` ընդգծելով, որ բարեփոխումները կարևոր են, և դրանք պետք է ընդունելի լինեն ժողովրդի համար։
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել «Internatiօnal IDEA»-ներկայացուցիչներին՝ Սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացում ցուցաբերած աջակցության համար։
Կազմակերպության ներկայացուցիչները կարևորել են նախարարության կողմից իրականացվող աշխատանքները, և պատրաստակամություն են հայտնել աջակցել արդարադատության ոլորտի բարեփոխումներին։
Արդարադատության նախարարն ու «Internatiօnal IDEA»-ի ներկայացուցիչները պայմանավորվել են համատեղ ջանքերով իրականացնել Սահմանադրական բարեփոխումները։

Reputable "International IDEA" international organisation to support Ministry of Justice in the process of constitutional reforms
01/12/2021
Today, on 1 December, Minister of Justice Karen Andreasyan received representatives of the reputable "International IDEA" (International Institute for Democracy and Electoral Assistance) international intergovernmental organisation.
"International IDEA" supports the sustainability of democracy around the world. This well-known organisation has supported more than two dozens of countries in the process of constitutional reforms in order to make it more transparent and democratic.
During the meeting, the parties discussed the issue of implementing constitutional reforms and the representation of the Fund in the process of reforms.
The representatives of "International IDEA" welcomed the efforts of the Ministry of Justice in the process of constitutional reforms, emphasising that the reforms are important and must be acceptable for the people.
The Minister expressed gratitude to the representatives of "International IDEA" for the support provided in the process of constitutional reforms.
The representatives of the organisation attached importance to the activities being carried out by the Ministry and expressed willingness to support the reforms in the justice sector.
The Minister of Justice and the representatives of "International IDEA" agreed to implement the constitutional reforms through joint efforts.