Հայաստանի ներդրումային միջավայրն ավելի բարենպաստ դարձնելու և ներդրողներին բյուրոկրատիկ խնդիրներից ազատելու համար Արդարադատության նախարարությունն իրականացնում է իրավաբանական ծառայությունների ոլորտի բարեփոխումներ
21/04/2022
Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության Առևտրային ներկայացուցչության աջակցությամբ Երևանում այսօր մեկնարկել է Հայաստան-Ռուսաստան առաջին իրավական համաժողովը, որը նպատակ է հետապնդում երկխոսություն հաստատել Ռուսաստանի և Հայաստանի իրավական ու գործարար համայնքների ներկայացուցիչների, ֆինանսական կազմակերպությունների և պետական մարմինների միջև, ներկայացնել Հայաստանի իրավական համակարգի առանձնահատկությունները և Հայաստանում բիզնեսավարման հնարավորությունները:
Համաժողովի ընթացքում բացման խոսքով հանդես է եկել Արդարադատության նախարարի տեղակալ Գրիգոր Մինասյանը: Մինասյանը, մասնավորապես, ընդգծել է. «Այս տարի նշվում է Հայաստան-Ռուսաստան դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը և համաժողովի անցկացումն ունի խորհրդանշական իմաստ: Բացի միջպետական հարաբերություններից, կարևոր է ամրապնդել և խթանել նաև երկու երկրների գործարար միջավայրերի երկխոսությունը: Գործարար միջավայրի հիմնաքարերից է իրավաբանական ծառայությունների ոլորտը, և կարևոր է, որ Հայաստանի ներդրումային միջավայրը լինի էլ ավելի բարենպաստ, և ներդրողներն ազատվեն բյուրոկրատիկ խնդիրներից»:
Համաժողովի անցկացումը կնպաստի Հայաստան-Ռուսաստան գործարար համայնքի ներկայացուցիչների հետագա արդյունավետ համագործակցության ապահովմանն ու երկկողմ փոխգործակցության առաջմղմանը:

Ministry of Justice is implementing reforms in the legal services sector to make the investment environment in Armenia more favourable and relieve investors of bureaucratic issues
21/04/2022
The first Armenia-Russia legal conference was launched today in Yerevan with the support of the Trade Representation of the Russian Federation in the Republic of Armenia; the aim of the conference is to establish dialogue between representatives of the legal and business communities, the financial organisations and state bodies of Russia and Armenia, as well as to present the peculiarities of the legal system in Armenia and the business opportunities in Armenia.
Deputy Minister of Justice Grigor Minasyan delivered opening remarks during the conference. Minasyan particularly emphasised the following: "This year marks the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Armenia and Russia, and the holding of the conference is symbolic. In addition to interstate relations, it is important to also strengthen and promote the dialogue of the business environments of the two countries. The legal services sector is one of the bedrocks of a business environment, and it is important that the investment environment in Armenia becomes even more favourable, and that investors are relieved of bureaucratic issues."
The holding of the conference will help to ensure effective co-operation of representatives of the business communities of Armenia and Russia and to advance bilateral co-operation in the future.