Կայացել է Արդարադատության նախարարի հրամանով ստեղծված՝ էլեկտրոնային արդարադատության համակարգի ստեղծմանն ուղղված միջոցառումները համատեղ կոորդինացնող միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի անդրանիկ նիստը:
Նիստին ներկա են եղել Կենտրոնական բանկի, Բարձրագույն դատական խորհրդի, Գլխավոր դատախազության, Ոստիկանության, Նոտարական պալատի, Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության, Քրեակատարողական և Պրոբացիայի ծառայությունների և այլ գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ:
Նիստի ընթացքում Արդարադատության նախարարի պարտականությունները կատարող Գրիգոր Մինասյանն առաջարկել է քննարկել արդարադատության ոլորտի թվայնացման գործընթացում առաջ եկած խնդիրները:
Աշխատանքային խմբի անդամները բարձրաձայնել են իրենց և Արդարադատության նախարարության հետ համատեղ իրականացվող ծրագրերով առկա խնդիրները, մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել բանկային համակարգի հետ համագործակցությանը, իրավապահ համակարգի թվայնացման միջոցառումներին, դատարանների ծանրաբեռնվածության նվազեցման ուղղությամբ իրականացվող միջոցառումներին՝ այդ թվում՝ քաղաքացիական և վարչական դատավարությունների թվայնացման գործընթացներին:
Նիստի ընթացքում բարձրաձայնված հարցերի վերաբերյալ ձեռք են բերվել առավել արդյունավետ համագործակցությանն ուղղված պայմանավորվածություններ, ընդգծվել են առաջիկա անելիքները:
Հանդիպման ավարտին Գրիգոր Մինասյանը կարևորելով նման ձևաչափով հանդիպումները և ընդգծելով դրանց արդյունավետությունը՝ առաջարկել է առավել հաճախակի գումարել աշխատանքային խմբի նիստերը:

The inter-agency working group — set up by the order of the Minister of Justice and jointly co-ordinating the activities for creating the electronic justice system — held its first session.
Representatives of the Central Bank, the Supreme Judicial Council, the Prosecutor General’s Office, the Police, the Notarial Chamber, the Compulsory Enforcement Service, the Penitentiary and Probation Services and other government agencies were attending the session.
During the session, Acting Minister of Justice Grigor Minasyan suggested discussing the issues having arisen in the process of digitisation in the justice sector.
The members of the working group raised their issues and the problems with the programmes being jointly implemented with the Minister of Justice, and co-operation with the banking system, the activities for digitisation of the law-enforcement system, the measures being implemented to reduce the workload of courts, including the processes of digitisation of civil and administrative procedures were particularly touched upon.
Agreements for more effective co-operation over the issues raised during the session were reached and the upcoming activities were highlighted.
At the end of the meeting, Grigor Minasyan, attaching importance to meetings in such format and emphasising their importance, suggested that the sessions of the working group be convened more frequently.