Վարուժան Ավետիսյանը կրկին ենթարկվել է զննության. արձանագրված հեմոդինամիկ տվյալները եղել են նորմայի սահմանում
18/11/2022
Վարուժան Ավետիսյանը մշտապես գտնվում է «Քրեակատարողական բժշկության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի «Նուբարաշեն» բժշկական անձնակազմի հսկողության տակ:
Այսօր՝ նոյեմբերի 18-ին, քրեակատարողական հիմնարկում կատարված ընդունելության ժամանակ Վ.Ավետիսյանը ներկայացրել է, որ երեկ երեկոյան է ունեցել գանգատ ինքնազգացողության հետ կապված, որն այս պահին անցել է և ըստ դատապարտյալի` ներկա պահին որևէ դեղորայքի կարիք չունի: Դատապարտյալը ներկայացրել է նաև որոշակի գանգատներ առողջական վիճակի հետ կապված, որոնք վերջինիս խոսքերով կրում են մշտական բնույթ:
Նախորդ ընդունելության ժամանակ վերոնշյալ գանգատները չներկայացնելու վերաբերյալ դատապարտյալը պարզաբանել է, որ գանգատի բնույթից ելնելով՝ կարևորություն չի տվել https://moj.am/article/3339
Զննության արդյունքում արձանագրված հեմոդինամիկ տվյալները եղել են նորմայի սահմանում։ Վ.Ավետիսյանը ենթարկվել է մի շարք հետազոտությունների: Վերջիններիս արդյունքներից ելնելով՝ ըստ անհրաժեշտության կորոշվի բուժման հետագա ընթացքը։

Varuzhan Avetisyan has been examined once again. His hemodynamic data recorded were within the normal range
18/11/2022
Varuzhan Avetisyan is constantly under the supervision of the "Nubarashen" medical staff of the “Prison Medical Center” SNCO.
Today, on November 18, during a admission at the penitentiary, V. Avetisyan stated that he had a complaint about his well-being the night before, which has now passed and according to the convict, he does not need any medication at the moment. The convict also presented certain complaints related to his health condition, which, according to the latter, are of a permanent nature.
Regarding the failure to present the above-mentioned complaints during the previous admission, the convict explained that due to the nature of the complaint, he did not attach importance to it. https://moj.am/article/3339
The hemodynamic data recorded as a result of the examination were within the norm. V. Avetisyan underwent a number of tests. Based on the results of the latter, the further course of treatment will be determined as necessary.