Սնանկության գործով կառավարչի որակավորման ստուգման առաջին փուլը հաղթահարել է 6 մասնակից
Արդարադատության նախարարությունը՝ փոխնախարար Արմենուհի Հարությունյանի գլխավորությամբ, ամփոփել է 2022 թվականի նոյեմբերի 11-ին կայացած՝ սնանկության գործով կառավարիչների որակավորման ստուգման (այսուհետ՝ որակավորման ստուգում) առաջին փուլի թեստային առաջադրանքների և իրավիճակային խնդրի գնահատման արդյունքների կապակցությամբ ներկայացված բողոքների քննության արդյունքները:
Բողոքարկման արդյունքների հաշվառմամբ՝ որակավորման ստուգման առաջին փուլը հաղթահարել է 6 մասնակից:
Տեղեկատվության կարգով՝ նշենք, որ որակավորման ստուգման երկրորդ` հարցազրույցի փուլին մասնակցելու իրավունք են ձեռք բերում թեստային առաջադրանքներից առնվազն երեսուն և խնդրի լուծման արդյունքում առնվազն տասը միավոր ստացած մասնակիցները: Հարցազրույցի փուլն անցկացվում է ոչ ուշ, քան որակավորման ստուգման առաջին փուլի բողոքարկման արդյունքներն ամփոփելուց, իսկ բողոք չլինելու դեպքում` բողոքարկման համար նախատեսված ժամկետի ավարտից հետո՝ քսանօրյա ժամկետում: Հարցազրույցի փուլի անցկացման օրվա մասին մասնակիցները տեղեկացվում են ոչ ուշ, քան հարցազրույցն անցկացնելու օրվանից մեկ շաբաթ առաջ:

6 participants pass first stage of qualification test for Bankruptcy Administrators
The Ministry of Justice, under the chairmanship of Deputy Minister Armenuhi Harutyunyan, has summed up the results of the examination of appeals submitted with regard to the results of evaluation of the test assignments and case problem solving in the first stage of qualification test for Bankruptcy Administrators (hereinafter referred to as "the qualification test") held on 11 November 2022.
Based on the results of the appeals, 6 participants passed the first stage of the qualification test.
For information, it should be noted that the participants who scored at least thirty points for test assignments and ten points for problem solving shall be eligible to participate in the second stage of the qualification test — the interview. The interview stage shall be held no later than within a twenty-day period after the results of appeals of the first stage of the qualification test are summed up, and if no appeal is filed — upon expiry of the time period envisaged for appeal. Participants shall be informed about the day for conducting the interview stage no later than one week before holding the interview.