Արդարադատության նախարարության ջանքերի և արդյունավետ բանակցությունների արդյունքում Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության և «Մեյսիս Ինֆորմեյշն սիսթեմս» ՍՊԸ-ի միջև կնքվել է «Արմլեքս» ծրագրային ապահովման կոդերի և այլ փաստաթղթերի հանձնման և ընդունման վերաբերյալ ակտը՝ հիմք ընդունելով դեռևս 2020 թ. ընկերության և Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության միջև կնքված «Անհատույց օգտագործման» պայմանագիրը:
Հիշյալ պայմանագրով «Մեյսիս Ինֆորմեյշն Սիսթեմս» ՍՊԸ-ի կողմից Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությանն էր տրամադրվել ՀՀ դատարանների և Ծառայության միջև փաստաթղթաշրջանառությունը, այդ թվում՝ կատարողական թերթի տրամադրման գործընթացն ապահովող «Արմլեքս» համակարգչային ծրագրի օգտագործման բացառիկ իրավունքը։
«Արմլեքսի» ծրագրային ապահովման կոդերը պետությանը հանձնված լինելու պայմաններում ՀՀ-ն՝ ի դեմս Արդարադատության նախարարության և Ծառայության, ձեռք է բերում անհրաժեշտ ողջ գործիքակազմը՝ ապահովելու դատարանների հետ փաստաթղթաշրջանառության համակարգի անխափանությունը և հետագա կատարելագործումը։
Արդարադատության նախարարությունը բարձր է գնահատում «Մեյսիս Ինֆորմեյշն Սիսթեմս» ՍՊԸ-ի համագործակցությունը նախարարության և Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության հետ, ինչը կապահովի ՀՀ դատական ատյանների և ՀԿԱԾ-ի արդյունավետ ու արագ աշխատանքի կազմակերպումը, ինչպես նաև վարույթի կողմ հանդիսացող քաղաքացիների իրավունքների երաշխավորումը։

Exclusive right to use software and software codes has been transferred to the Compulsory Enforcement Service of the Ministry of Justice
06/12/2022
Due to the efforts and effective negotiations of the Ministry of Justice, a delivery and acceptance act for "Armlex" software codes and other documents has been concluded between the Compulsory Enforcement Service and "Macy's Information Systems" INC, based on the "Gratuitous Use" contract concluded between the Company and the Compulsory Enforcement Service back in 2020.
According to the aforementioned contract, the Compulsory Enforcement Service was granted the exclusive right by "Macy's Information Systems" INC to use the "Armlex" software, which ensures document circulation between courts of the Republic of Armenia and the Service, including the process of issuing a writ of execution.
With "Armlex" software codes handed over to the state, the Republic of Armenia, as represented by the Ministry of Justice and the Service, shall obtain the full toolkit required for ensuring continuity and further improvement of the document circulation system.
The Ministry of Justice highly appreciates the co-operation between “Macy's Information Systems" INC with the Ministry and the Compulsory Enforcement Service which will ensure organising of efficient and fast-paced activities of court instances and the Compulsory Enforcement Service of the Republic of Armenia, as well as the guarantee of the rights of the citizens that are parties to the proceedings.