Ղեկավարվելով «Քրեակատարողական ծառայության մասին» օրենքի 16-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 22-րդ հոդվածի 1-ին մասով, ինչպես նաև հիմք ընդունելով Քրեակատարողական ծառայության պետ, արդարադատության գեներալ-մայոր Սերգեյ Ատոմյանի 2023 թվականի փետրվարի 23-ի գրություններով ներկայացված առաջարկությունները` Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանի հրամաններով փոխատեղումներ են կատարվել Քրեակատարողական ծառայության համակարգում:
«Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի պետ, արդարադատության գնդապետ Արսեն Բախշիի Արզումանյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից և փոխադրման կարգով նշանակվել «Սևան» քրեակատարողական հիմնարկի պետ:
«Գորիս» քրեակատարողական հիմնարկի պետ, արդարադատության գնդապետ Մանուկ Արմենակի Պողոսյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից և փոխադրման կարգով նշանակվել «Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի պետ:
«Աբովյան» քրեակատարողական հիմնարկի պետ, արդարադատության գնդապետ Արմեն Վանիկի Մարտիրոսյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից և փոխադրման կարգով նշանակվել «Գորիս» քրեակատարողական հիմնարկի պետ:
«Սևան» քրեակատարողական հիմնարկի պետ, արդարադատության գնդապետ Գևորգ Ժուդոլֆի Հովհաննիսյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից և փոխադրման կարգով նշանակվել «Աբովյան» քրեակատարողական հիմնարկի պետ:
«Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկի պետ, արդարադատության գնդապետ Ռուբեն Էդուարդի Խալապյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից և փոխադրման կարգով նշանակվել «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկի պետ:
«Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկի պետ, արդարադատության գնդապետ Աղասի Խաչիկի Խաչատրյանն ազատվել է քրեակատարողական ծառայությունում զբաղեցրած պաշտոնից:

Upon order of Grigor Minasyan, transfer of heads of five Penitentiary Institutions carried out
Guided by part 2 of Article 16 and part 1 of Article 22 of the Law "On penitentiary service", as well as based on the recommendations presented under letters of Head of the Penitentiary Service, Major General of Justice Sergey Atomyan of 23 February 2023, transfers were carried out in the system of the Penitentiary Service upon the orders of Minister of Justice Grigor Minasyan.
Head of "Vanadzor" Penitentiary Institution, Colonel of Justice Arsen Arzumanyan (father’s name: Bakhshi) was dismissed from the position held and was appointed as Head of "Sevan" Penitentiary Institution by order of transfer.
Head of "Goris" Penitentiary Institution, Colonel of Justice Manuk Poghosyan (father’s name: Armenak) was dismissed from the position held and was appointed as Head of "Vanadzor" Penitentiary Institution by order of transfer.
Head of "Abovyan" Penitentiary Institution, Colonel of Justice Armen Martirosyan (father’s name: Vanik) was dismissed from the position held and was appointed as Head of "Goris" Penitentiary Institution by order of transfer.
Head of "Sevan" Penitentiary Institution, Colonel of Justice Gevorg Hovhannisyan (father’s name: Zhudolf) was dismissed from the position held and was appointed as Head of "Abovyan" Penitentiary Institution by order of transfer.
Head of "Yerevan-Kentron" Penitentiary Institution, Colonel of Justice Ruben Khalapyan (father’s name: Eduard) was dismissed from the position held and was appointed as Head of "Hospital of Convicts" Penitentiary Institution by order of transfer.
Head of "Hospital of Convicts" Penitentiary Institution, Colonel of Justice Aghasi Khachatryan (father’s name: Khachik) was dismissed from the position held in the Penitentiary Service.