Նոր վերանորոգված սպասարկման սրահ` պատշաճ և որակյալ ծառայություններ մատուցելու համար
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանն ու գլխավոր հարկադիր կատարող Արսեն Մնացականյանը շրջայց են կատարել Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության քաղաքացիների համար նախատեսված նոր վերանորոգված սպասարկման սրահում:
Նախարարը, տեղում օգտվելով ներդրված հերթագրման համակարգից, հետևել է տեղեկատվության տրամադրման գործընթացին, ծանոթացել աշխատանքային պայմաններին և սպասարկման որակին:
Գրիգոր Մինասյանն ընդգծել է, որ վերանորոգված սպասարկման սրահում պետք է էլ ավելի բարձրացվի քաղաքացիների պատշաճ սպասարկումն ու որակյալ ծառայությունների մատուցումը: «Քաղաքացին պետք է զգա, որ Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությունը քաղաքացու կողքին է՝ նրա իրավունքները պաշտպանելու համար»,-նշել է նախարարը:
Գլխավոր հարկադիր կատարող Արսեն Մնացականյանը վստահեցրել է, որ նորաբաց Քաղաքացիների ընդունելության կենտրոնի գործառույթներին զուգահեռ արվելու է հնարավորը Քաղաքացիների սպասարկման սրահում ևս քաղաքացիների սպասարկման որակի բարձրացման ուղղությամբ:
Նշենք, որ սպասարկման սրահում օրական սպասարկվում է 600 քաղաքացի, կատարվում են պարտավորությունների մասով ինչպես վճարումներ, այնպես էլ ընդունվում են դիմումներ, տրամադրվում կատարողական վարույթներին առնչվող այլ տեղեկություններ:

Newly renovated service hall to provide proper and quality services
Minister of Justice Grigor Minasyan and Chief Compulsory Enforcement Officer Arsen Mnatsakanyan toured in the newly renovated service hall of the Compulsory Enforcement Service provided for citizens.
Using the introduced listing system on the spot, the Minister followed the process of providing information, got acquainted with working conditions and quality of service.
Grigor Minasyan emphasised that proper service for and provision of quality services to citizens should be increased more in the renovated service hall. "The citizen should feel that the Compulsory Enforcement Service is by the side of the citizen to protect his or her rights," the Minister noted.
Chief Compulsory Enforcement Officer Arsen Mnatsakanyan assured that in parallel with the functions of the newly opened Citizens Reception Centre, everything possible would be done to improve the quality of services provided for citizens in the Citizens Service Hall.
It should be noted that 600 citizens are served in the Service Hall daily, payments are made and applications are accepted in relation to obligations, other information regarding enforcement proceedings are provided.