Արդարադատության նախարարը Պրոբացիայի ծառայության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ ղեկավարին
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանն այսօր Պրոբացիայի ծառայության աշխատակազմին և մարզային մարմինների ղեկավարներին է ներկայացրել նորանշանակ ղեկավար՝ Արամ Նիկոյանին:
Գրիգոր Մինասյանը շնորհակալություն է հայտնել Գևորգ Սիմոնյանին կատարված աշխատանքի՝ մասնավորապես տնային կալանք և վարչական հսկողություն խափանման միջոցների կիրառման գործընթացում ցուցաբերած ջանքերի համար: Նախարարը նշել է, որ քայլեր պետք է ձեռնարկվեն Պրոբացիայի ծառայության կարգավիճակի հստակեցման, տնային կալանք և վարչական հսկողություն խափանման միջոցների, ինչպես նաև Ծառայության շենքային պայմանների բարելավման ուղղությամբ:
Կարևորվել է Քրեակատարողական և Պրոբացիայի ծառայության նոր՝ 2023-2026թթ. Ռազմավարության ընդունումից հետո՝ նախանշված աշխատանքները պատշաճ և ժամանակին իրականացնելու տեսլականը:
Նախարարը կարևորել է միջազգային գործընկերների՝ Եվրոպական Միության, Եվրոպային Խորհրդի, ԱՄՆ դեսպանատան աջակցությամբ իրականացվող ծրագրերն ու դրանց շարունակականության ապահովումը:
Գրիգոր Մինասյանը հույս է հայտնել, որ Արամ Նիկոյանն իր ունեցած կառավարչական կարողությունները կներդնի՝ Պրոբացիայի ծառայության ծրագրերը կյանքի կոչելու համար: Արամ Նիկոյանը շնորհակալություն է հայտնել՝ վստահության համար և նշել, որ ջանքեր կգործադրի իր առջև դրված խնդիրները լուծելու համար:
Ծառայության նախկին ղեկավար Գևորգ Սիմոնյանը շնորհակալություն է հայտնել համատեղ աշխատանքի համար և նշել, որ Ծառայությունը մեծ կարողություն ունի առաջ շարժվելու և կատարելագործվելու համար:

Minister of Justice introduces newly appointed Head of Probation Service to the staff
Today, Minister of Justice Grigor Minasyan introduced the newly appointed Head of the Probation Service Aram Nikoyan to the staff of the Service and the heads of regional bodies.
Grigor Minasyan expressed gratitude to Gevorg Simonyan for the work done, particularly for the efforts made in the process of imposing house arrest and administrative control as measures of restraint. The Minister noted that steps should be taken for clarification of the status of the Probation Service and for improvement of house arrest and administrative control measures of restraint, as well as the building conditions of the Service.
Importance was attached to the vision for proper and timely implementation of the predetermined activities following adoption of the new 2023-2026 Strategy of the Penitentiary Service and Probation Service.
The Minister attached importance to the programmes being implemented with the support of international partners (the European Union, Council of Europe and the U.S. Embassy) and the ensuring of continuity of those programmes.
Grigor Minasyan expressed hope that Aram Nikoyan will invest his managerial skills to implement the programmes of the Probation Service. Aram Nikoyan expressed gratitude for the trust and mentioned that he will make efforts to meet the objectives set forth for him.
Former head of the Service Gevorg Simonyan expressed gratitude for the co-operation and mentioned that the Service has great potential for advancement and betterment.