Տնային կալանքի և վարչական հսկողության համար օգտագործվող էլեկտրոնային սարքերի հնարավորությունները ներկայացվել են դատավորներին
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Լևոն Բալյանի մասնակցությամբ կազմակերպվել է քննարկում, որի նպատակն էր դատավորներին ներկայացնել տնային կալանք և վարչական հսկողություն այլընտրանքային խափանման միջոցների կատարումն ապահովելու նպատակով կիրառվող Էլեկտրոնային հսկողության սարքավորումների հնարավորությունները:
Նախարարի տեղակալ Լևոն Բալյանը, կարևորելով նման հանդիպում-քննարկումների անցկացումը, հույս է հայտնել, որ դրանք հնարավորություն կստեղծեն լուծումներ գտնել տնային կալանք և վարչական հսկողություն այլընտրանքային խափանման միջոցների կատարման ընթացքում առաջացող խնդիրների համար:
Արդարադատության նախարարության Պրոբացիայի ծառայության պետ Արամ Նիկոյանը դատավորներին է ներկայացրել էլեկտրոնային հսկողության սարքավորումների գործածման ընթացքում առաջացող խնդիրները, ինչպես նաև առաջարկել դրանց լուծման տարբերակներ։
ՀՀ ԱՆ պրոբացիայի ծառայության Էլեկտրոնային մոնիթորինգի բաժնի պետ Էդգար Ալեքսանյանը խոսել է էլեկտրոնային հսկողության սարքավորումների հնարավորությունների և դրանց կիրառման սկզբունքների մասին։ Ամփոփելով հանդիպումը նախարարի տեղակալը շնորհակալություն է հայտնել մասնակիցներին արդյունավետ քննարկման համար:

Features of electronic devices used for house arrest and administrative surveillance presented to judges
With the participation of Deputy Minister of Justice Levon Balyan, a discussion was organised to present the features of the electronic surveillance devices that are used to ensure application of alternative measures of restraint such as house arrest and administrative surveillance.
Deputy Minister Levon Balyan, attaching importance to the conduct of such discussion-meetings, expressed hope that they will create an opportunity to find solutions to problems that emerge upon execution of alternative measures of restraint such as house arrest and administrative surveillance.
Head of the Probation Service of the Ministry of Justice Aram Nikoyan presented to the judges the problems that emerge upon the use of electronic surveillance devices and recommended solutions to those problems.
Head of the Electronic Monitoring Department of the Probation Service of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia Edgar Aleksanyan spoke about the features of the electronic surveillance devices and the principles for their use. Summing up the meeting, the Deputy Minister expressed gratitude to the participants for the fruitful discussion.