Եվրոպական հանձնաժողովի և Եվրոպական միության անձնական տվյալների պաշտպանության կառույցների ներկայացուցիչներին ներկայացվել է ոլորտի հայաստանյան փորձը
Անձնական տվյալների պաշտպանության գործակալության պատվիրակությունը՝ Գործակալության պետ Գրիգոր Ներսիսյանի գլխավորությամբ, սեպտեմբերի 9-13-ը Բրյուսելում մասնակցել է Գերմանական միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ), ՏՀԶԿ ՍԻԳՄԱ ծրագրի և Եվրոպական հանձնաժողովի հետ համատեղ Արևելյան գործընկերության և Արևմտյան Բալկանների տարածաշրջանների երկրների անձնական տվյալների պաշտպանության մարմինների համար կազմակերպված «Անձնական տվյալների պաշտպանության ակադեմիայի» միջոցառմանը։
Պատվիրակությունը մի շարք հանդիպումներ և քննարկումներ է ունեցել Եվրոպական հանձնաժողովի ներկայացուցիչների, ԵՄ անձնական տվյալների պաշտպանության բարձրագույն կառույցների ներկայացուցիչների, Արևելյան գործընկերության և Արևմտյան Բալկանների տարածաշրջանների երկրների ԱՏՊ մարմինների ղեկավարիների հետ։
Միջոցառման ընթացքում ներկայացվել են անձնական տվյալների պաշտպանության ոլորտում ԱՏՊ լիազոր մարմնի կողմից ձեռնարկված միջոցառումները, ինչպես նաև քննարկվել են հետագա համագործակցության հնարավորությունները։

Armenian experience in personal data protection presented to representatives of the institutions of the European Commission and European Union
On 9-13 September, the Delegation of the Personal Data Protection Agency, under the chairmanship of Head of the Agency Grigor Nersisyan, participated in the “Personal Data Protection Academy for the Western Balkans and Eastern Partnership Regions” event in Brussels which was jointly organised by the German International Development Cooperation Agency (GIZ), the OECD SIGMA Programme and the European Commission.
The delegation held a number of meetings and discussions with representatives of the European Commission, representatives of the highest EU personal data protection institutions, heads of the PDP agencies of the Eastern Partnership and Western Balkan regions.
The measures taken by the PDP authorised body in the area of personal data protection were presented, and the opportunities for further co-operation were considered during the event.