Քրեակատարողական առողջապահության բարեփոխումներ, ձեռքբերումներ ու մարտահրավերներ. Լևոն Բալյանը ներկայացրել է ծրագրային ուղղությունները
18/09/2024
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Լևոն Բալյանի մասնակցությամբ կայացել է «Հայաստանում քրեակատարողական առողջապահության անցումը Արդարադատության նախարարությունից Առողջապահության նախարարություն. մարտահրավերներ, ձեռքբերումներ և բարեփոխման ուղղություններ» խորագրով համաժողովը:
Լևոն Բալյանը ողջույնի խոսքում ընդգծել է Եվրոպայի խորհրդի գործողությունների ծրագրի հիմնարար դերը Հայաստանի Հանրապետության հետ համագործակցության ռազմավարական ուղղությունների սահմանման հարցում:
Նախարարի տեղակալը վստահություն է հայտնել առ այն, որ համաժողովի ընթացքում տեղ գտած քննարկումները կհանգեցնեն նոր, կարևոր լուծումների, որոնք կնպաստեն բարեփոխումների հաջող իրագործմանը:

Reforms, achievements and challenges of prison healthcare — Levon Balyan presents programmatic directions
18/09/2024
A conference on "Transition of Prison Healthcare in Armenia from the Ministry of Justice to the Ministry of Health: Challenges, Achievements and Directions for Reforms" was held with the participation of Deputy Minister of Justice Levon Balyan.
In his welcoming speech, Levon Balyan emphasised the fundamental role of the Council of Europe Action Plan for Armenia in setting strategic directions for co-operation with the Republic of Armenia.
The Deputy Minister expressed confidence that the discussions held during the conference will entail new and important solutions that will contribute to successful implementation of the reforms.