Արդարադատության նախարարության Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությունը սեպտեմբերի 24-ին դադարեցրել է ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Միհրան Պողոսյանին պատկանող «Կեչառիս» հյուրանոցի գործունեությունը: ՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավարի որոշման հիման վրա՝ Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությունում 2024թ. սեպտեմբերի 16-ին հարուցվել է կատարողական վարույթ։
Որոշման համաձայն՝ պետք է․
1․Ամբողջությամբ դադարեցնել ՀՀ Կոտայքի մարզ, քաղաք Ծաղկաձոր, Օրբելի եղբայրների 20 հասցեում գտնվող օբյեկտի (փաստացի՝ հյուրանոց) շահագործումը՝ մինչև հայտնաբերված խախտումների վերացումը։
2․ Ամբողջությամբ դադարեցնել «ԿԵՉԱՌԻՍ ՀՈԹԵԼ» ՍՊ ընկերության աշխատանքները ՀՀ Կոտայքի մարզ, քաղաք Ծաղկաձոր, Օրբելի եղբայրների 20 հասցեում՝մինչև հայտնաբերված խախտումների վերացումը։
3․ Սույն որոշման կատարման ժամկետ սահմանել՝ անհապաղ՝ ելնելով հանրային շահից։ Կողմերը պատշաճ ծանուցվել են վարույթի հարուցման և հետագա կատարողական գործողությունների մասին։
Սեպտեմբերի 19-ին հարկադիր կատարողն է այցելել է նշված հասցե՝ հյուրանոցի տնօրենին որոշումներն առձեռն հանձնելու և կատարողական գործողությունների մասին տեղեկացնելու։ Դրանց վերաբերյալ կազմվել է արձանագրություն։ Տրվել է ժամանակ մինչև սեպտեմբերի 24-ը ժամը 15։00՝ որոշման պահանջները կամովին կատարելու համար։ Սեպտեմբերի 24-ին տարածք այցելության ընթացքում պարզվել է, որ հյուրանոցի գործունեությունը չի դադարեցվել, արդյունքում՝ հարկադիր կատարողների կողմից հյուրանոցի շահագործումը դադարեցվել է մինչև հայտնաբերված խախտումների վերացումը։

Compulsory Enforcement Service terminates operation of "Kecharis" Hotel belonging to Mihran Poghosyan
On 24 September, the Compulsory Enforcement Service of the Ministry of Justice terminated operation of "Kecharis" Hotel belonging to former Deputy of the National Assembly of the Republic of Armenia Mihran Poghosyan. Based on the Decision of the Head of the Urban Development, Technical Standards and Fire Safety Inspectorate of the Republic of Armenia, on 16 September 2024, the Compulsory Enforcement Service initiated enforcement proceedings.
According to the decision:
- To fully terminate Operation of the entity (de facto a hotel) located at the address 20 Orbeli Brothers Street, city of Tsaghkadzor, Kotayk Marz, Armenia until the detected violations are eliminated.
- To fully terminate the activities of "KECHARIS HOTEL" LLC at the address 20 Orbeli Brothers Street, city of Tsaghkadzor, Kotayk Marz, Armenia until the detected violations are eliminated.
- To set a time limit for executing this Decision immediately, proceeding from the public interest. The parties were properly notified of the initiation of proceedings and subsequent enforcement actions.
On 19 September, a compulsory enforcement officer visited the specified address in order to personally hand over the decisions to the hotel manager and inform the latter about the enforcement actions. A protocol was drawn up on the actions. Time was granted for voluntary compliance with the requirements of the Decision until 24 September at 15:00. During an on-site visit on 24 September, it was established that the activities of the hotel had not been terminated, as a result of which the compulsory enforcement officers terminated operation of the hotel until the detected violations are eliminated.