Բիզնես բարեվարքություն, կորպորատիվ կառավարման հիմնախնդիրներ. Ներկայացվել է ՀՀ կորպորատիվ կառավարման նոր կանոնագիրքը
27/09/2024
Արդարադատության նախարարության Հակակոռուպցիոն քաղաքականության մշակման և մոնիթորինգի վարչության պետ Եփրեմ Կարապետյանը մասնակցել է Կորպորատիվ կառավարման կենտրոնի՝ ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի կոմերցիոն իրավունքի զարգացման ծրագրի և միջազգային մասնավոր ձեռնարկատիրության կենտրոնի հետ համագործակցությամբ կազմակերպած «Հայաստանի Հանրապետության կորպորատիվ կառավարման նոր կանոնագիրքը. ներդրման և իրավակիրարկման հիմնախնդիրները» խորագրով աշխատաժողովին:
Աշխատաժողովի ընթացքում ներկայացվել է ՀՀ կորպորատիվ կառավարման նոր կանոնագիրքը, որի շրջանակում անդրադարձ է կատարվել կորպորատիվ կառավարմանը վերաբերող հիմնախնդիրներին: Եփրեմ Կարապետյանն աշխատաժողովի մասնակիցներին ներկայացրել է ՀՀ հակակոռուպցիոն ռազմավարության և դրանից բխող 2023-2026 թվականների գործողությունների ծրագիր շրջանակներում բիզնես բարեվարքության ուղղությամբ արդեն իրականացված և ձեռնարկվող քայլերը:
Աշխատաժողովին բացման խոսքով հանդես են եկել «NASDAQ OMX» Հայաստանի նորանշանակ գլխավոր տնօրեն Կոնստանտին Սարոյանը, ԱԶԲ հայաստանյան մշտական առաքելության տնօրեն Դոն Լամբերտը, ԱՄՆ Առևտրի դեպարտամենտի Կոմերցիոն իրավունքի զարգացման ծրագրի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Լուիզա Այվազյանը, Կորպորատիվ Կառավարման Կենտրոնի տնօրեն Նարինե Մելիքյանը և այլոք:

Business integrity, corporate governance issues — New Corporate Governance Code of the Republic of Armenia presented
27/09/2024
Head of the Department Anti-Corruption Policy Development and Monitoring at the Ministry of Justice Yeprem Karapetyan participated in the workshop under the title “New Corporate Governance Code of the Republic of Armenia: Issues of Introduction and Enforcement” that was organised by the Corporate Governance Centre, in co-operation with the Commerce Law Development Program of the United States Department of Commerce.
During the workshop, the new Corporate Governance Code of the Republic of Armenia was presented, within the scope of which the issues related to corporate governance were touched upon. Yeprem Karapetyan presented to the participants of the workshop the steps that have already been taken and are being taken in the direction of business integrity within the scope of the Anti-Corruption Strategy of the Republic of Armenia and the 2023-2026 Action Plan arising from the Strategy.
The newly appointed CEO of NASDAQ OMX Armenia Konstantin Saroyan; ADB Country Director for Armenia Don Lambert; Head of Office for Armenia of the Commerce Law Development Program of the U.S. Department of Commerce Luiza Ayvazyan; Director of the Corporate Governance Centre Narine Melikyan and others delivered their opening remarks at the workshop.