Ազդարարման ինստիտուտը ներկայացվել է Տավուշի և Շիրակի մարզերի երիտասարդներին
Արդարադատության նախարարությունը՝ «Ռեստարտ Իջևան» և «Ռեստարտ Գյումրի» երիտասարդական-քաղաքացիական կենտրոն հասարակական կազմակերպությունների հետ սերտ համագործակցությամբ, Տավուշի և Շիրակի մարզերի երիտասարդների համար հոկտեմբերի 10-14-ն ընթացող հակակոռուպցիոն երիտասարդական ճամբարի շրջանակներում իրականացրել է ազդարարման համակարգի վերաբերյալ վերապատրաստում-դասընթաց՝ ներկայացնելով ազդարարման համակարգը և ազդարարման համապետական արշավը: Արդարադատության նախարարի խորհրդական Լիանա Թովմասյանը ողջունել է 14-25 տարեկան շուրջ 100 երիտասարդների համար կազմակերպված հակակոռուպցիոն երիտասարդական ճամբարի կազմակերպման նախաձեռնությունը, ընդգծել է հակակոռուպցիոն պայքարում ազդարարման դերը և պետության կողմից հանձնառությունն՝ ուղղված համակարգի դերի բարձրացմանը, ներկայացրել է ազդարարման արշավի շրջանակում գրանցված արդյունքները:
ԱՆ հակակոռուպցիոն քաղաքականության մշակման և մոնիթորինգի վարչության մոնիթորինգի բաժնի պետ Տաթևիկ Խաչատրյանը վերապատրաստման շրջանակում հակակոռուպցիոն երիտասարդական ճամբարի մասնակիցներին է ներկայացրել ազդարարման ինստիտուտը, նրա տեսակները, ազդարարման միասնական հարթակի առանձնահատկությունները և հարթակից օգտվելու եղանակները: Ազդարարման համապետական արշավի հերթական վերապատրասումն իրականացվել է Արդարադատության նախարարության և ԱՄՆ ՄԶԳ-ի կողմից ֆինանսավորվող ծրագրերն իրականացնող հասարակական կազմակերպությունների միջև կնքված հուշագրի շրջանակներում:

Whistle-blowing institution presented to youth of Tavush and Shirak Marzes
The Ministry of Justice, in close co-operation with "Restart Ijevan" and "Restart Gyumri" Civic Youth Centre non-governmental organisations, conducted a training session devoted to the whistle-blowing system within the scope of the Anti-Corruption Youth Camp taking place on 10-14 October for the youth of Tavush and Shirak Marzes, presenting the whistle-blowing system and the nationwide campaign for whistle-blowing. Advisor to the Minister of Justice Liana Tovmasyan welcomed the initiative of the Anti-Corruption Youth Camp organised for about 100 young people aged 14-25, emphasised the role of information in combating corruption and the commitment of the State to increasing the role of the system, and presented the results recorded as part of the awareness campaign.
Within the scope of the training, Head of the Monitoring Division of the Anti-Corruption Policy Development and Monitoring Department of the Ministry of Justice Tatevik Khachatryan introduced to the participants of the Anti-Corruption Youth Camp the whistle-blowing institution, its types, the peculiarities of the unified whistle-blowing platform and the ways to use the platform. A regular training under the nationwide whistle-blowing campaign was conducted within the scope of a memorandum concluded between the Ministry of Justice and non-governmental organisations implementing USAID-funded projects.