Հաշտարարների ինքնակարգավորվող կազմակերպության ընդհանուր ժողով հրավիրելու մասին
Սույնով Դուք ծանուցվում եք, որ 2024 թվականի նոյեմբերի 4-ին՝ ժամը 14:00-ից մինչև 16:00-ն «Էլիտ Պլազա» բիզնես կենտրոնում (հասցե՝ Մովսես Խորենացի 15) արտոնագրված հաշտարարների համատեղ հավաքի ձևով տեղի է ունենալու Հաշտարարների ինքնակարգավորվող կազմակերպության ընդհանուր ժողովը՝ հետևյալ օրակարգային հարցերով.
1. Հաշտարարների ինքնակարգավորվող կազմակերպության գործող մարմինների լիազորությունները դադարեցնելու հարցը:
2.Հաշտարարների ինքնակարգավորվող կազմակերպության նոր կառավարման մարմիններ՝ ընդհանուր ժողով, հաշտարարների ինքնակարգավորվող կազմակերպության խորհուրդ ձևավորելու հարցը:
Տեղեկացնում ենք, որ.
1. Ընդհանուր ժողովն իրավազոր է, եթե դրան մասնակցում է հաշտարարների կեսից ավելին:
2. Յուրաքանչյուր հաշտարար քվեարկությանը պետք է մասնակցի անձամբ:
3. Քվեարկության օրը պետք է ներկայանալ անձը հաստատող փաստաթղթով:
4. Քվեարկության գաղտնիությունը քվեարկող հաշտարարի համար ոչ միայն իրավունք է, այլև՝ պարտականություն:
5. Յուրաքանչյուր հաշտարար կարող է առաջադրել ընտրվող մարմնի, ինչպես նաև հաշտարարների ինքնակարգավորվող կազմակերպության նախագահի թեկնածու կամ թեկնածուներ: Թեկնածուների առաջադրումը (ինքնաառաջադրումը) սկսվում է սույն ծանուցման օրվանից և ավարտվում է հոկտեմբերի 27-ին՝ ժամը 23:59-ին:
6. Հաշտարարների ինքնակարգավորվող կազմակերպության նախագահի թեկնածու առաջադրվելու դեպքում հաշտարարների ինքնակարգավորվող կազմակերպության նախագահի ընտրության հարցը համարվում է ներառված Ընդհանուր ժողովի օրակարգում:
7. Թեկանծուներ առաջադրելու նպատակով խնդրում ենք ուղարկել դիմում info@moj.am էլ. փոստի հասցեին: Դիմումը պետք է ներառի՝
1) թեկնածուի ազգանունը, անունը, հայրանունը,
2) թեկնածուի աշխատանքի վայրը և պաշտոնը (զբաղմունքը) (մի քանի վայրեր և պաշտոնների դեպքում ներկայացվում են բոլորը),
3) թեկնածուի հաշտարարի որակավորման վկայագրի համարը:
Ընդհանուր ժողովի հետ կապված անհրաժեշտ այլ տեղեկություններին կարող եք ծանոթանալ Արդարադատության նախարարի 28.06.2023թ. N 336-Ն հրամանում:
Խնդրում ենք պատասխան նամակով հաստատել սույն նամակի ստացումը և Ձեր մասնակցությունը Ընդհանուր ժողովին:

On convening a General Meeting of the Self-Regulatory Organization of Mediators
On convening a General Meeting of the Self-Regulatory Organization of Mediators City of Yerevan, 17 October 2024. Dear mediator, This is to notify you that a General Meeting of the Self-Regulatory Organization of Mediators will be held on 4 November 2024 from 2 p.m. to 4 p.m. at Elite Plaza Business Centre (Address: 15 Movses Khorenatsi Street) as a joint session of certified mediators, and the items on the agenda are as follows: 1. The issue of terminating the powers of the current bodies of the Self-Regulatory Organization of Mediators. 2. The issue of setting up new governing bodies of the Self-Regulatory Organization of Mediators, i.e. General Meeting, Board of the Self-Regulatory Organization of Mediators. Please, be informed, that:
- The General Meeting shall have a quorum, if it is attended by more than half of all mediators.
- Every mediator must participate in the voting in person.
- On the day of elections, it is necessary to show up with an identification document.
- The confidentiality of voting is not only the right, but also the obligation of a voting mediator.
- Every mediator may nominate candidate(s) for chairperson of the body to be elected, as well as that of the Self-Regulatory Organization of Mediators. Nomination (self-nomination) of candidates shall start on the day of this notification and end on 27 October at 23:59.
- If a candidate for chairperson of the Self-Regulatory Organization of Mediators is nominated, the issue of electing the chairperson of the Self-Regulatory Organization of Mediators shall be deemed to be included in the Agenda.