Արդարադատության նախարարությունը մեկնարկում է հակակոռուպցիոն ռազմավարության և դրանից բխող գործողությունների ծրագրի մշակման փուլը
03/06/2022
Արդարադատության նախարարությունը և «Checchi and Company Consulting» միջազգային զարգացման ընկերությունը որակավորված տեղական ընկերություններին և կազմակերպություններին հրավիրում են համագործակցության՝ Արդարադատության նախարարությանը 2022-2026թթ. հակակոռուպցիոն ռազմավարության և գործողությունների ծրագրի մշակման գործում տեխնիկական օգնություն ցուցաբերելու համար:
Ընտրված ընկերությունը կամ կազմակերպությունը պետք է անցկացնի բոլոր առկա համապատասխան զեկույցների ստուգում (ինչպես ազգային, այնպես էլ միջազգային մակարդակով), փաստաթղթերի հետազոտություն՝ բոլոր շահագրգիռ կողմերից տեղեկատվություն հավաքելու և վերանայելու համար և ստացված տեղեկատվության վերլուծության ու միջազգային լավագույն փորձի հիման վրա մշակի Ռազմավարությունը և դրա գործողությունների ծրագիրը, ինչպես նաև Արդարադատության նախարարությանը տրամադրի տեխնիկական աջակցություն:
Առաջարկողը պետք է ներկայացնի բյուջե՝ հանրային լսումներ, քննարկումներ, հանդիպումներ և այլ համապատասխան միջոցառումներ կազմակերպելու համար:
Ընկերությունները կամ կազմակերպությունները կարող են մինչև վերջնաժամկետը դիմել որպես առանձին կազմակերպություններ կամ կոնսորցիում/ համագործակցությամբ այլ կազմակերպությունների հետ:
Ռազմավարության առաջին նախագիծը, ներառյալ՝ գործողությունների ծրագիրը և ծախսերը պետք է ներկայացվեն Արդարադատության նախարարություն մինչև 2022 թվականի հուլիսի 15-ը:
Տեխնիկական աջակցությունն իրենց համապատասխան ոլորտներում բարձր որակավորում ունեցող մասնագետների կողմից կտրամադրվի 2022 թվականի հունիսի 15-ից 2022 թվականի նոյեմբերի 30-ն ընկած ժամանակահատվածում:

Ministry of Justice launches development of the Anti-Corruption Strategy and the Action Plan deriving therefrom
03/06/2022
The Ministry of Justice and "Checchi and Company Consulting" International Development Company are inviting qualified local companies and organisations to co-oparate in providing technical assistance to the Ministry of Justice in the development of the 2022-2026 Anti-Corruption Strategy and the Action Plan.
The selected company or organisation must check on all the available relevant reports (both nationally and internationally), study the documents to gather information from all stakeholders and review the information received, and develop the Strategy and its Action Plan based on the analysis of the received information and international best practices, as well as provide technical assistance to the Ministry of Justice.
The bidder must submit a budget for holding public hearings, discussions, meetings, and other relevant events.
The companies or organisations may apply by the deadline as separate organisations or in consortium/co-operation with other organisations.
The first draft of the Strategy, including the Action Plan and the costs must be submitted to the Ministry of Justice by 15 July 2022.
The technical assistance will be provided by professionals highly qualified in their respective fields from 15 June 2022 to 30 November 2022.